16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Nagrody dla bystrzaków. Płaci premier. Ile wynosi stypendium?

REKLAMA

Stypendia od premiera polskiego rządu to wielkie wyróżnienie. Przyznawane są dla naprawdę zdolnych uczniów, którzy pracują na swój sukces ciężką pracą. Na Podkarpaciu wyróżnienie otrzymało 440 młodych ludzi.

Nauka to klucz do sukcesu. A nie łatwo osiągnąć wyniki, zwłaszcza, kiedy od dwóch lat system szkolnictwa bardzo cierpi z powodu pandemii. Ile to już było godzin zdalnej nauki? Online nigdy nie zastąpi prawdziwego kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami.

W środę 19 stycznia wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, w imieniu premiera – Mateusza Morawieckiego – wręczyła stypendia wzorowym uczniom. Znów – z powodu pandemii – spotkanie zostało ograniczone do liczby uczestników uroczystości. Z każdego powiatu byli tylko wybrani przedstawiciele wyróżnionej młodzieży.

Odczytano list premiera do nagrodzonych:

Z wielką radością zwracam się do grona uczniów, którzy otrzymują dziś tytuł stypendysty Prezesa Rady Ministrów. Kieruje mną przekonanie, że Polska stoi dziś przed wielką szansą, bo ma Was – wspaniałą młodzież, której chce się chcieć, której chce się uczyć, chce się podejmować kolejne wyzwania. Jestem pewien, że kompetencje, które dziś zdobywacie, będą siłą Rzeczypospolitej w przyszłości. Nie wątpię, że wśród Was znajdują się przyszli wynalazcy, inżynierowie, nauczyciele, wspaniali działacze społeczni, a także politycy (…). Serdecznie Wam gratuluję.


Do wyróżnionych zwróciła się także wojewoda Ewa Leniart.

– Przyznane stypendia to potwierdzenie dużego zaangażowania w zdobywanie wiedzy, budowanie swojej przyszłości, to także dowód sumiennej i rzetelnej pracy nad sobą, ale także pewnego rodzaju umiejętności skutecznego prowadzenia w procesie edukacyjnym przez Waszych nauczycieli i wychowawców – powiedziała wojewoda.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół , w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości.

Może je otrzymać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium premiera wynosi 300 zł miesięcznie. Wypłaca się je w dwóch ratach: I rata – do dnia 30 listopada, za okres od września do grudnia i II rata – do dnia 30 kwietnia, za okres od stycznia do czerwca.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj