24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Kasa za wyniki

Trzeba nagradzać zdolnych uczniów!

REKLAMA

Uczniowie już zapewne myślą o wakacjach, ale warto jeszcze powalczyć o oceny. To doskonały moment, aby podnieść średnią i załapać się na stypendium „Primus inter pares” Prezydenta Rzeszowa. Stawki są imponujące, wynoszą od 1000 do 3500 zł!

Stypendia są przyznawane w różnych kategoriach, a kryteria są zróżnicowane. Na przykład w kategorii „Zdolny uczeń” wymagania są następujące:

  1. Średnia ocen z wybranych 3 przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty lub maturalnym musi wynosić co najmniej: a) 5,60 – dla uczniów szkoły podstawowej, b) 5,30 – dla uczniów szkoły ponadpodstawowej.
  2. Uczeń powinien uzyskać miejsce nagradzane lub honorowane tytułem zwycięskim w zawodach wiedzy organizowanych przez kuratorium albo co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty.

Ważne: Od ubiegłego roku uczeń pełnoletni lub rodzic (opiekun prawny) ucznia niepełnoletniego składa wniosek o przyznanie stypendium elektronicznie do Prezydenta Miasta Rzeszowa. Wnioski za rok szkolny 2023/2024 należy składać od 1 czerwca do 30 września tego roku. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Nie przegapcie tej szansy!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj