18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Ewa Leniart przegrała wybory, ale załatwiła pieniądze na żłobek i przedszkole

REKLAMA

Oczywiście to pieniądze podatników, ale też trzeba chcieć i umieć się o nie wystarać. Ewa Leniart, choć przegrała wybory na prezydenta, jako wojewoda, pozyskała rządowe środki na żłobek i przedszkole w Rzeszowie. To prawie 2 mln zł!

Pieniądze trafiły na konto Urzędu Miasta w Rzeszowie. Decyzję o przekazaniu środków rządowych Ewa Leniart przekazała Markowi Bajdakowi, który jeszcze do momentu zaprzysiężenia nowego prezydenta, pełni funkcję włodarza Rzeszowa.

1,5 mln zł trafi na powstające właśnie przedszkole przy ul. Iwonickiej, a za 488 tys. zł zostanie kupione wyposażenie dla żłobka przy tej samej ulicy. P

Obie inwestycje miasto miało finansować z własnych pieniędzy, teraz będzie mogło zaoszczędzoną w budżecie kwotę przeznaczyć na coś innego.

Nowe placówki otworzy już nowy prezydent. Zajęcia w przedszkolu ruszą od września. Będzie tu uczęszczać 200 dzieci. W żłobku – który ma działać w tym samym budynku – znajdzie się miejsce dla 178 maluchów.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj