14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Strzelania w centrum handlowym w Teksasie. Ginie 8 osób

REKLAMA

Słychać dudnienie maszynowej broni. Kule świszczą w powietrzu. Znów krwawy szał w Stanach Zjednoczonych odbiera życie 8 niewinnym ofiarom.

Dramat rozgrywa się 6 maja. Wszystko dzieje się w stanie Teksas w USA i to zaledwie tydzień po zbrodni w Cleveland, gdzie zabójca zabił 5 sąsiadów. Teraz życie traci 8 osób zastrzelonych przy centrum handlowym Allen Premium Outlets, na północnych przedmieściach Dallas. 7 osób jest ciężko ranna.

Sprawca masakry wysiadł z samochodu i z karabinu strzelał do przypadkowych ludzi. Sam wkrótce zginął, zastrzelony przez policjanta, który patrolował okolicę.

– Zabójce zidentyfikowano jako 33-letniego Mauricio Garcia – poinformował w niedzielę Departament Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu.

Policja bada motywy sprawcy, który wcześniej pracował jako ochroniarz. Przeszukiwany jest jego dom w Dallas i motel, gdzie ostatnio przebywał.

Śledczy sprawdzają, czy Garcia miał radykalne przekonania, które mogły przyczynić się do masowych strzelanin. Według Washington Post, zabójca nosił na piersiach naszywkę, która sugerowała rasistowskie lub neonazistowskie skłonności.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj