22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Urzędnicy wbili łopaty, zatem można zaczynać. Ruszyła rozbudowa drogi „lubelskiej” – Jasionka-Rzeszów

REKLAMA

Rzeszów zyska jeszcze lepsze połączenie z lotniskiem w Jasionce. Ruszyła rozbudowa drogi 878. Będzie jak na ekspresówce.

Jeszcze przed oddaniem łącznika z S19, droga 878 była podstawową trasą wylotową w kierunku Lublina. Teraz ruch na niej zmalał, bo większość kierowców korzysta z ekspresówki.

przebudowa

Nieco zapomniana szosa zyska wkrótce na znaczeniu. Nie tylko ułatwi komunikację z lotniskiem. Skorzystają z niej mieszkańcy, a także pracownicy z wciąż rozbudowującej się strefy fabrycznej w Jasionce. Kiedy jeszcze droga 878 połączy się planowaną miejską Wisłokostradą, problemy komunikacyjne północnego Rzeszowa będą rozwiązane na wiele lat. Trasa będzie miała wtedy naturalne przedłużenie aż do ul. Rejtana.

Jest kasa na Wisłokostradę. Będzie budowa!

Przebudowa 878 właśnie się rozpoczęła. Urzędnicy wkopali symboliczne pierwsze łopaty. Drogę oczywiście zbuduje firma. Wykonawcą jest Budimex.

Zakres prac obejmie 5-kilometrowy odcinek trasy od ronda przy lotnisku w Jasionce do granicy Rzeszowa. Droga będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Powstaną dwa duże ronda, dwa mosty. Cały odcinek będzie oświetlony.

Koszt inwestycji wyniesie 98 mln zł.

Kiedy zakończy się przebudowa drogi nr 878?

Według planów przebudowa trasy 878 Rzeszów-Jasionka potrwa do 29 września 2023 r.

Zobacz też:

Grota w Pruchniku. Tu oddychasz solą z Himalajów!

To będzie turystyczny hit! Kolejka gondolowa już otwarta. Po ile bilety?

Tym widokiem zachwycał się król Władysław Jagiełło! Ruiny zamku Sobień z nową platformą

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj