12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Jest kasa na Wisłokostradę. Będzie budowa!

Rzeszów otrzymał 65 mln zł na budowę Wisłokostady. Nie jest to cała potrzebna kwota, ale umożliwi przeprowadzenie kolejnego etapu. Miasto już zapowiada ogłoszenie przetargu na budowę.

REKLAMA

Wisłokostrada to brakujące ogniwo systemu komunikacyjnego. Planowana dwupasmowa droga byłaby połączeniem ul. Rejtana i Ciepłowniczej. Ułatwiłaby dojazd z północnych części miasta do centrum. Na razie wykonano 500 metrów trasy, która kończy się na nowym targowisku.

Koszt całej inwestycji szacuje się na 173 mln zł. W poniedziałek 30 maja wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekazała dobrą wiadomość. Miasto z budżetu państwa otrzyma 65 mln zł dofinansowania.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa zapowiada, że miasto chce zrealizować inwestycje od razu w całości.

– Chcemy szybko ogłosić przetarg na wykonanie trasy w całości, pieniądze na wkład własny wygospodarujemy z budżetu miasta, będziemy próbować zdobyć na ten cel jeszcze inne środki z zewnątrz – mówi prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TEŻ:  Robert Makłowicz o festiwalu Karpaty na Widelcu

Budowa Wisłokostrady to jedyne z czterech zadań, na które miasto otrzymało dofinansowanie. Poza drogą wnioski dotyczyły jeszcze:

– budowy ogrodów kieszonkowych. Wartość inwestycji – 5,55 mln zł, wnioskowane dofinansowanie – 4,99 mln zł. Wkład własny – 556 tys. zł,

– budowy infrastruktury edukacyjnej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym przy u. Skrajnej i przy XI LO na ul. Orzeszkowej. Wartość inwestycji – 45 mln zł, wnioskowane dofinansowanie – 30 mln zł. Wkład własny – 15 mln zł,

– placu zabaw na osiedlu Staromieście. Wartość inwestycji – 2,06 mln zł. Wnioskowane dofinansowanie – 1,99 mln zł. Wkład własny – 61 tys. zł.

Zobacz też:

Większy gmach Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prosta elegancja

CZYTAJ TEŻ:  Marsz Równości przeszedł ulicami Rzeszowa

Zarośnięte trawniki. Miasto mówi, że tak trzeba

Platan przed ratuszem. Ma być na wieki

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu