15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Rodzinna wojna o majątek. Polała się krew

REKLAMA

Rodzinna wojna o majątek w gminie Żurawica pod Przemyślem. Podczas kłótni 46-letnia kobieta została zraniona nożem przez swojego ojca.

Rodzinny konflikt trwa od dawna, ale 26 marca polała się krew. Tego dnia policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze i o tym, że kobieta została zraniona nożem.

Poszkodowaną okazała się 46-latka. Została zraniona w rękę. Kobieta wyjaśniła mundurowym, że od około pół roku miedzy nią, a jej rodziną trwa konflikt, a powodem są sprawy majątkowe.

Ale jak doszło do zranienia? Według ustaleń policjantów zdarzenie wyglądało tak: Najpierw doszło do sprzeczki pomiędzy mężem poszkodowanej a jej bratem i matką. Wtedy wtrącił się także ojciec kobiety, który chwyciła za nóż i chciał – jak czytamy w policyjnym komunikacie – zaatakować zięcia. 46-latka nie chciała do tego dopuścić i broniąc męża, usiłowała powstrzymać zamiary ojca i próbowała odebrać mu nóż. W trakcie szamotaniny została zraniona w rękę.

Rodzinna kłótnia o majątek w Żurawicy: Zarzuty dla seniora

Policjanci zatrzymali 66-letniego mężczyznę bezpośrednio po zdarzeniu. Został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Senior przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

– Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na zastosowanie wobec 66-latka środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz jej mężem oraz  zakaz zbliżania się do nich – czytamy w komunikacie prasowym Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za te czyny wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Zobacz też:

Akcja gaśnicza zakończona odnalezieniem arsenału

Siekiery, kosa i wrzątek. Dwóch braci z gminy Pruchnik atakowało policjantów

Mediacje

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj