0.3 C
Rzeszów
piątek, 8 grudnia, 2023

Rodzinna wojna o majątek. Polała się krew

REKLAMA

Rodzinna wojna o majątek w gminie Żurawica pod Przemyślem. Podczas kłótni 46-letnia kobieta została zraniona nożem przez swojego ojca.

Rodzinny konflikt trwa od dawna, ale 26 marca polała się krew. Tego dnia policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze i o tym, że kobieta została zraniona nożem.

Poszkodowaną okazała się 46-latka. Została zraniona w rękę. Kobieta wyjaśniła mundurowym, że od około pół roku miedzy nią, a jej rodziną trwa konflikt, a powodem są sprawy majątkowe.

Ale jak doszło do zranienia? Według ustaleń policjantów zdarzenie wyglądało tak: Najpierw doszło do sprzeczki pomiędzy mężem poszkodowanej a jej bratem i matką. Wtedy wtrącił się także ojciec kobiety, który chwyciła za nóż i chciał – jak czytamy w policyjnym komunikacie – zaatakować zięcia. 46-latka nie chciała do tego dopuścić i broniąc męża, usiłowała powstrzymać zamiary ojca i próbowała odebrać mu nóż. W trakcie szamotaniny została zraniona w rękę.

Rodzinna kłótnia o majątek w Żurawicy: Zarzuty dla seniora

Policjanci zatrzymali 66-letniego mężczyznę bezpośrednio po zdarzeniu. Został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Senior przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

– Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na zastosowanie wobec 66-latka środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz jej mężem oraz  zakaz zbliżania się do nich – czytamy w komunikacie prasowym Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za te czyny wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Zobacz też:

Akcja gaśnicza zakończona odnalezieniem arsenału

Siekiery, kosa i wrzątek. Dwóch braci z gminy Pruchnik atakowało policjantów

Mediacje

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj