16.8 C
Rzeszów
piątek, 9 czerwca, 2023

Krokodyle na dworcu! Witają pasażerów!

REKLAMA

Krokodyle w mieście nad Nilem nikogo nie dziwią. Nie mogło ich zatem zabraknąć na nowym – otwartym właśnie – dworcu w Kolbuszowej. Maskotki witają pasażerów. Każdy może je nawet pogłaskać!

Rzeka Nil płynie nie tylko Egipcie, ale także w Kolbuszowej. Stąd maskotką miasta stał się krokodyl. Jeden mosiężny gad jest już ozdobą Rynku, a dwa jego kuzyni zostali ulokowani w nowym budynku dworca. Choć sami siedzą na walizkach, to jednak nigdzie nie jadą. Witają pasażerów!

Podróżni już mogą w pełni korzystać z nowego gmachu. W poniedziałek, 13 czerwca obiekt został oficjalnie otwarty. Byli oficjele, były przemowy i było przecięcie wstęgi.

Nowy dworzec jest wizytówką Kolbuszowej. – Cieszy oko, wygląda nowocześnie i funkcjonalnie – mówią Ania i Katarzyna, studentki. – A z komunikacji korzystamy codziennie. Jeździmy na uczelnię do Rzeszowa – dodają.

W całkowicie przebudowanym dworcu utworzono: poczekalnię, kącik zabaw dla dzieci i pokój dla matki z maluszkiem, zaplecze sanitarne, pomieszczenie na minibar, świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym oraz biuro dla Zakładu Aktywności Zawodowej. Swoją siedzibę ma tu także Straż Miejska, część pomieszczeń zagospodarowali również urzędnicy z Działu Świadczeń Rodzinnych MGOPS.

Gmach tętni życiem. Jest na nim ruch. I o to chodzi na dworcu!

Wartość całej inwestycji to ok. 6,5 mln zł.

Zobacz też:

Pokazali jak będzie wyglądał najnowocześniejszy aquapark w Europie

Znów można pluskać się na otwartych basenach. Po ile bilety?

Bilety wakacyjne MPK. Młodzi mogą zaoszczędzić

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
16.8 ° C
17.7 °
15.2 °
92 %
2.6kmh
0 %
czw.
17 °
pt.
20 °
sob.
19 °
niedz.
17 °
pon.
11 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu