10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Krokodyle na dworcu! Witają pasażerów!

REKLAMA

Krokodyle w mieście nad Nilem nikogo nie dziwią. Nie mogło ich zatem zabraknąć na nowym – otwartym właśnie – dworcu w Kolbuszowej. Maskotki witają pasażerów. Każdy może je nawet pogłaskać!

Rzeka Nil płynie nie tylko Egipcie, ale także w Kolbuszowej. Stąd maskotką miasta stał się krokodyl. Jeden mosiężny gad jest już ozdobą Rynku, a dwa jego kuzyni zostali ulokowani w nowym budynku dworca. Choć sami siedzą na walizkach, to jednak nigdzie nie jadą. Witają pasażerów!

Podróżni już mogą w pełni korzystać z nowego gmachu. W poniedziałek, 13 czerwca obiekt został oficjalnie otwarty. Byli oficjele, były przemowy i było przecięcie wstęgi.

Nowy dworzec jest wizytówką Kolbuszowej. – Cieszy oko, wygląda nowocześnie i funkcjonalnie – mówią Ania i Katarzyna, studentki. – A z komunikacji korzystamy codziennie. Jeździmy na uczelnię do Rzeszowa – dodają.

W całkowicie przebudowanym dworcu utworzono: poczekalnię, kącik zabaw dla dzieci i pokój dla matki z maluszkiem, zaplecze sanitarne, pomieszczenie na minibar, świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym oraz biuro dla Zakładu Aktywności Zawodowej. Swoją siedzibę ma tu także Straż Miejska, część pomieszczeń zagospodarowali również urzędnicy z Działu Świadczeń Rodzinnych MGOPS.

Gmach tętni życiem. Jest na nim ruch. I o to chodzi na dworcu!

Wartość całej inwestycji to ok. 6,5 mln zł.

Zobacz też:

Pokazali jak będzie wyglądał najnowocześniejszy aquapark w Europie

Znów można pluskać się na otwartych basenach. Po ile bilety?

Bilety wakacyjne MPK. Młodzi mogą zaoszczędzić

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj