6.1 C
Rzeszów
niedziela, 4 czerwca, 2023

Pokazali jak będzie wyglądał najnowocześniejszy aquapark w Europie

REKLAMA

Nie Rzeszów, a Stalowa Wola może być pierwszym miastem na Podkarpaciu, w którym powstanie aquapark! Stalowowolska inwestycja podgryza nieco rzeszowskie plany, bo czy region utrzyma dwa tak kosztowane obiekty?

Aquaparki stały się modne i każde duże miasto zapragnęło mieć taki przybytek u siebie. W Rzeszowie plany budowy stały się numerem jeden kampanii wyborczej i miasto poczyniło już pewne starania, wytypowało nawet działkę. Teraz okazuje się, że stolicę Podkarpacia z aquaparkiem może wyprzedzić Stalowa Wola. Tu prace nad inwestycją idą w iście ekspresowym tempie. A jest o co się bić. Bo kto pierwszy, ten lepszy. Lider może zgarnąć rynek. A żeby utrzymać tak kosztowny obiekt, klient musi być masowy.

Stalowa Wola właśnie ogłosiła, że rozstrzygnęła konkurs architektoniczny i wybrała zwycięską pracę koncepcyjną. – Drugim etapem będziemy negocjowanie zamówienia na projekt techniczny. Pozwoli to nam na ubieganie się o środki finansowe i rzeczową realizację zadania – zapowiada prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Przedstawiony na wizualizacjach obiekt imponuje rozmachem. Jak dodaje prezydent Stalowej Woli aquapark, który chce zbudować ma być najnowocześniejszy w Polsce, a nawet w Europie. Inwestycja warta ponad 100 milionów złotych ma być gotowa za 4 lata.

Obiekt będzie całoroczny. Będzie składał się z basenów odkrytych i krytych, strefy SPA z saunami, ogrodu zimowego, wielotorowych zjeżdżalni. Na dachu przewidziano zielone tarasy.

Urzędnicy uważają, że aquapark będzie przyciągał odwiedzających z całego Podkarpacia, ale też z sąsiednich województw.

Zobacz też:

Czy będę mógł wybudować dom, skoro miasto rezerwuje park?

Znów można pluskać się na otwartych basenach. Po ile bilety?

Po 13 latach znów może mówić

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
6.1 ° C
6.1 °
4 °
89 %
2.6kmh
0 %
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
16 °
śr.
19 °
czw.
17 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu