15.5 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Uliczki zamienione w rwące potoki, połamane drzewa i naruszone dachy

REKLAMA

9 czerwca nawałnica przeszła przez powiat strzyżowski i narobiła wiele szkód. – To było istne oberwanie chmury – opowiadają nam mieszkańcy.

Zaczęło się po południu. Opady były tak intensywne, że jadąc autem wycieraczki na najwyższym biegu nie nadążały z przecieraniem szyby. Trzeba było zjechać na pobocze. Z pagórków wlewało się na położone niżej ulice błoto z kamieniami. Drogi zamieniały się w rwące potoki. – Grzmoty waliły jak z armaty – opisują mieszkańcy.

Wiele drzew zostało powalonych. Uszkodzone zostały też dachy. Ucierpiały domy m.in. w Cieszynie i Kalembinie. Silny wiatr zrywał blachę. Aby ją zabezpieczyć, konieczna była interwencja strażaków. Ci mieli pełne ręce roboty, bo nie tylko musieli usuwać powalone drzewa, ale również odpalić pompy, aby osuszyć zalane piwnice.

W sumie strażacy naliczyli 47 interwencji w szczególności w gminach Strzyżów, Wiśniowa i Frysztak.

  • 32 akcje – dotyczyły zalanych budynków i posesji
  • 5 akcji – zerwanych dachów
  • 10 akcji – złamanych drzew.

Działania prowadzono do północy.

Czerwiec napawa grozą. Od kilku lat właśnie w tym miesiącu jest szczególnie dużo gwałtownych zjawisk pogodowych. 10 czerwca także obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne dla Podkarpacia. Przewidywane są burze z gradem w godz. 12-23.

Nawałnica w powiecie strzyżowskim. W Cieszynie i Kalembinie uszkodzone zostały dachy. Uliczki błyskawicznie zamieniły się w rwące potoki. Były też połamane drzewa. Trwa wielkie sprzątanie i pompowanie wody.

Opublikowany przez Wydarzenia Rzeszów/Podkarpacie Czwartek, 9 czerwca 2022

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj