28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego siatkarza

REKLAMA

Jakub (†30 l.) nie wrócił do domu i zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie. Nikt nie przypuszczał, że finał poszukiwań okaże się tak tragiczny. – Są takie informacje, których nie chcielibyśmy podawać nigdy… – napisali zdruzgotani koledzy Jakuba, który był zawodnika siatkarskiej drużyny Avia Solar Sędziszów Małopolski.

30-latek był mieszkańcem Godowej. Jego zaginięcie zgłoszono w sobotę. Mężczyzna tego dnia około godz. 1 w nocy został odwieziony przez kolegów po treningu. Wysiadał w okolicach domu, ale do domu nie dotarł. Nie wiadomo, co dalej się z nim działo.

Później w sobotę mężczyzna nie pojawił się na meczu, który rozgrywała jego drużyna. Nazwisko zawodnika trzeba było wykreślić z listy. Dla jego kolegów to było radosne i udane spotkanie. Wygrali 3:0.

Jeszcze w sobotę rozpoczęły się poszukiwania Jakuba. Udział w akcji wzięli strażacy, policjanci, także grupa poszukiwawcza Legion Gerarda. W sumie teren przeczesywała ponad setka osób.

W niedzielę, 19 listopada nastąpił przełom. Prawda okazała się jednak tragiczna. Z rzeki Stobnica nieopodal miejscowości Żyznów w powiecie strzyżowskim wydobyto ciało mężczyzny. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura. Na razie nie znane są okoliczności i przyczyny śmierci sportowca. Wstępnie wykluczono, by ktoś mógł przyczynić się do tej tragedii. Prokuratura ustaliła, że bezpośrednią przyczyną śmierci było utonięcie. Wstępna hipoteza: nieszczęśliwy wypadek. Zagadką pozostaje dlaczego mężczyzna znalazł się nad rzeką i dlaczego do niej wpadł.

– Są takie chwile, w których siatkówka schodzi na dalszy plan. Są też takie informacje, których nie chcielibyśmy podawać nigdy… Nie żyje nasz zawodnik, Jakub …. Jeszcze w piątek trenowaliśmy wspólnie przed sobotnim meczem, jak zwykle graliśmy „bagerki”. Nie wiedzieliśmy wtedy, że to będą Twoje ostatnie „bagerki” w życiu. Kiedy doszła do nas informacja o zaginięciu, każdy był dobrej myśli. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna. Żegnaj przyjacielu – napisali przyjaciele z klubu w mediach społecznościowych.

24 listopada odbył się pogrzeb sportowca. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Godowej.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj