13.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Pani Anna to najstarsza mieszkanka Podkarpacia. Właśnie miała urodziny

REKLAMA

To wspaniały wiek. Pani Anna ma 109 lat. Urodziła się i nadal mieszka w Hucie Gogołowskiej w powiecie strzyżowskim.

Pani Anna to najstarsza mieszkanka Podkarpacia i żywa karta historii. W dniu jej narodzin, 23 lutego 1915 roku, na świat przyszedł również Paul Tibbets, amerykański pilot bombowca, który później zrzucił bombę atomową na Hiroszimę. Rok 1915 był też czasem, gdy ludzkość była ogarnięta wydarzeniami związanymi z I wojną światową. Z brytyjskiej fabryki wyjechał pierwszy prototyp czołgu. W Stanach Zjednoczonych pojawił się pierwszy znak drogowy – STOP, a w Danii i Islandii kobiety uzyskały prawa wyborcze.

Pani Anna Winiarska urodziła się w Hucie Gogołowskiej, malowniczej miejscowości w powiecie strzyżowskim. To tu, w tym uroczym zakątku, rozpoczęła swoją niezwykłą życiową podróż.

Bogata historia życia pani Anny to nie tylko długie lata, ale także bogactwo doświadczeń, miłości i rodzinnych więzi. To wspaniała kobieta doczekała się czwórki dzieci – córki i trzech synów, którzy wypełnili jej życie radością i dumą. Jednak to tylko początek, ponieważ seniorka ma również 17 wnuków, 28 prawnuków i aż 7 praprawnuków. Jej rodzina to prawdziwe skarby, które przekraczają granice czasu i wieku.

Najstarsza mieszkanka Podkarpacia

Mimo niezwykłego, sędziwego wieku, pani Anna Winiarska czuje się dobrze. Jej troski i radości, jej wspomnienia i doświadczenia tworzą bogatą mozaikę życiowych przeżyć. Jest symbolem siły, wytrwałości i mądrości, którą dzieli się z rodziną i sąsiadami.

Pani Anna Winiarska to nie tylko najstarsza mieszkanka Podkarpacia, ale również jedna z najdłużej żyjących mieszkańców Polski.

W dniu swoich urodzin, Pani Anna miała szczególną wizytę – księża z parafii przyszli, aby złożyć jej życzenia i wręczyć wspaniały bukiet kwiatów. To symboliczne spotkanie podkreśliło, jak ważne dla jubilatki zawsze były Bóg, Kościół i wiara. Te wartości towarzyszyły jej przez całe życie, dając jej siłę i nadzieję w przetrwaniu nawet najtrudniejszych chwil.

Zobacz też:

105 lat pani Jadwigi

Niezwykłe urodziny pani Marii z Korczyny. Poznaj jej historię i receptę na długowieczność!

Lista najstarszych ludzi w Polsce

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj