16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Joanna ze Strzyżowa zginęła ratując synka w Irlandii

REKLAMA

Ta tragedia wstrząsnęła Irlandią. Poruszyła również serca w kraju. Polka pochodząca ze Strzyżowa rzuciła się w morze, aby ratować synka, którego porwał przypływ. Dziecko ocalało. Niestety, jego mama zginęła.

Joanna (†34 l.) pochodziła ze Strzyżowa. Od kilku lat mieszkała w Irlandii, pracowała jako dyplomowana masażystka, która wcześniej prowadziła własny gabinet. Wychowywała z mężem dwoje dzieci – córeczkę i 10-letniego synka. Rodzina mieszkała Cloyne. – Bardzo zżyła się z lokalną społecznością. Tym bardziej ta śmierć jest dla wszystkich ogromnym ciosem – opowiadają w lokalnych mediach znajomi Polki.

Do tragedii doszło w niedzielę 25 czerwca. Joanna z synkiem wybrali się na plażę. Chłopiec bawił się blisko morza. Nagle pojawił się gwałtowny przypływ i malec został porwany przez falę. Matka natychmiast rzuciła się na ratunek. Zdołała zepchnąć dziecko na skały i tym sposobem uratowała mu życie.

Niestety, sama została pochłonięta przez silny prąd i nie miała sił, aby się wydostać. Kobieta została wyciągnięta przez służby ratunkowe i przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Niestety, jej życia nie udało się uratować.

Przyjaciele podjęli wysiłki, aby pomóc pogrążonej w żałobie rodzinie i okazać im wsparcie, także finansowe. W internecie została uruchomiona specjalna zbiórka.

„Nie ma nic cenniejszego niż miłość matki i niestety dwójka wspaniałych dzieci nie będzie miała szansy, aby w pełni doświadczyć tego uczucia. (…) Wszystkich jesteśmy naprawdę zdruzgotani tą tragedią” – napisała organizatorka zbiórki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj