6.5 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Polska i Niemcy zagrali na Stadionie Miejskim. Wynik 0:0

REKLAMA

Reprezentacja Polski U-20 w piłce nożnej wróciła do Rzeszowa. 7 października o zagrała z Niemcami mecz na Stadionie Miejskim przy Hetmańskiej. Widowisko zgromadziło 11 tysięcy kibiców. Zabrakło tylko goli. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Impreza sportowa wróciła do Rzeszowa po latach. Wcześniej podobne mecze naszej reprezentacji odbywały się tu w 2017 r. (mecz ze Szwajcarią i 2019 r., kiedy nasza reprezentacja zmierzyła się z Portugalią.

Teraz stadion, po remoncie, zapewnił młodym sportowcom dobre warunki. Są nowe reflektory i podgrzewana murawa, która jakością nie ustępuje stadionom najwyżej klasy.

Zamówienie wejściówek możliwa była przez internet. Bilety były darmowe i kibice nie zawiedli. Podczas meczu było kilka okazji do bramek, ale żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola.

Czym jest Turniej Ośmiu Narodów?

W 2017 roku UEFA założyła tzw. Under 20 Elite League, znaną też jako europejską Elite League. W tych ramach odbywa się Turniej Ośmiu Narodów. Jest to turniej towarzyski dla drużyn narodowych do lat 20. Odbywał się on corocznie od 2001 roku.Biało-czerwoni byli zresztą triumfatorami dwóch edycji Turnieju Czterech Narodów: w latach 2014/15 i 2016/17, rywalizując z Włochami, Niemcami i Szwajcarią.

konferencja1
Konferencja w ratuszu: Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i wiceprezes PZPN Mieczysław Golba gorąco zapraszali na mecz w Rzeszowie | Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta w Rzeszowie

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj