6.1 C
Rzeszów
niedziela, 4 czerwca, 2023

Deszczowe dni ujawniły wielki problem Stadionu Miejskiego. Nie działa drenaż

REKLAMA

Jak pada deszcz, to musi być mokro, ale niedawno na remont Stadionu Miejskiego w Rzeszowie wydano grube miliony – m.in. na to, aby murawa nie zamieniała się w dobrze nasączoną gąbkę. Ostatnie intensywne opady ujawniły, że drenaż na boisku nie działała właściwie. Z tego powodu piątkowy mecz trzeba było odwołać. W sobotę (18/09) prezydent miasta Konrad Fijołek przeprowadził wizję lokalną i zwołał na miejscu pilną naradę.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa w sobotę, w trybie pilnym, zorganizował spotkanie na Stadionie Miejskim. Na polecenie prezydenta na stadionie pojawili się przedstawiciele miejskiego wydziału inwestycji, odpowiedzialnego za zakończoną w maju tego roku modernizację obiektu przy ul. Hetmańskiej, wydziału kultury i sportu, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz firmy, która opiekuje się stadionem.

Podczas wizji na stadionie analizowano, co mogło być przyczyną tego, że drenaż na płycie głównej nie działał właściwie, przez co piątkowy mecz pomiędzy Apklan Resovią Rzeszów a Miedzią Legnica został odwołany.

– Zaraz po weekendzie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy, która wykonywała modernizację stadionu. Informacje o decyzjach i działaniach naprawczych zostaną przekazane opinii publicznej niezwłocznie – informuje Urząd Miasta.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
6.1 ° C
6.1 °
4 °
89 %
2.6kmh
0 %
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
16 °
śr.
19 °
czw.
17 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu