27.4 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Na Stadionie Miejskim odbędą się mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet

REKLAMA

Wielka międzynarodowa impreza sportowa odbędzie się w Rzeszowie. Na Stadionie Miejskim rozegrane zostaną mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet! W spotkaniach wezmą udział reprezentacje Ukrainy, Węgier i Szkocji.

– To ważne wydarzenie. Cieszymy się, że powierzono nam mecz rangi międzynarodowej i to u nas będą się ważyć losy pierwszych Reprezentacji Kobiet z krajów nam zaprzyjaźnionych – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Ze względu na sytuację wojenną za naszą wschodnią granicą i brak możliwości organizacji meczów na terenie Ukrainy, które zgodnie z kalendarzem rozgrywek muszą się odbyć pod koniec czerwca, UEFA zwróciła się do PZPN z prośbą o pomoc w organizacji meczów. – Mając na uwadze bliskość do granicy z Ukrainą zdecydowaliśmy się powierzyć organizację spotkań Podkarpackiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz miastu Rzeszów – mówi Mieczysław Golba, Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZPN.

Stadion Miejski w Rzeszowie, na którym odbędą się mecze spełnia wszelkie standardy i wytyczne regulaminowe, które stawiane są przez FIFA.

Organizowane na Stadionie Miejskim mecze i turnieje stały zawsze na bardzo wysokim poziomie, a także spełniały oczekiwania piłkarskiej społeczności zarówno samego Rzeszowa, jak i całego Podkarpacia, czego odzwierciedleniem były niemal pełne trybuny Stadionu Miejskiego w 2018 podczas meczu U-20 Polska – Szwajcaria oraz w 2019 roku przy okazji meczu Polska – Portugalia i 2021 roku podczas meczu Polska – Niemcy.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie

Zobacz też:

Ruszają miejskie potańcówki. Zabawa nie tylko dla seniorów

Tu „przeskoczymy” tory! Zbudują wiadukt na osiedlu

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj