1.5 C
Rzeszów
sobota, 2 grudnia, 2023

Na Stadionie Miejskim odbędą się mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet

REKLAMA

Wielka międzynarodowa impreza sportowa odbędzie się w Rzeszowie. Na Stadionie Miejskim rozegrane zostaną mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet! W spotkaniach wezmą udział reprezentacje Ukrainy, Węgier i Szkocji.

– To ważne wydarzenie. Cieszymy się, że powierzono nam mecz rangi międzynarodowej i to u nas będą się ważyć losy pierwszych Reprezentacji Kobiet z krajów nam zaprzyjaźnionych – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Ze względu na sytuację wojenną za naszą wschodnią granicą i brak możliwości organizacji meczów na terenie Ukrainy, które zgodnie z kalendarzem rozgrywek muszą się odbyć pod koniec czerwca, UEFA zwróciła się do PZPN z prośbą o pomoc w organizacji meczów. – Mając na uwadze bliskość do granicy z Ukrainą zdecydowaliśmy się powierzyć organizację spotkań Podkarpackiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz miastu Rzeszów – mówi Mieczysław Golba, Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZPN.

Stadion Miejski w Rzeszowie, na którym odbędą się mecze spełnia wszelkie standardy i wytyczne regulaminowe, które stawiane są przez FIFA.

Organizowane na Stadionie Miejskim mecze i turnieje stały zawsze na bardzo wysokim poziomie, a także spełniały oczekiwania piłkarskiej społeczności zarówno samego Rzeszowa, jak i całego Podkarpacia, czego odzwierciedleniem były niemal pełne trybuny Stadionu Miejskiego w 2018 podczas meczu U-20 Polska – Szwajcaria oraz w 2019 roku przy okazji meczu Polska – Portugalia i 2021 roku podczas meczu Polska – Niemcy.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie

Zobacz też:

Ruszają miejskie potańcówki. Zabawa nie tylko dla seniorów

Tu „przeskoczymy” tory! Zbudują wiadukt na osiedlu

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj