9.1 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Jeleń zderzył się z autem

REKLAMA

Uwaga na dzikie zwierzęta. Okres jesienno-zimowy to czas migracji wielu gatunków. Zwierzaki nie znają się na zasadach ruchu drogowego. Pędzą na przepadło. Uważać musi kierowca. W Roźwienicy pod Jarosławiem zabrakło szczęścia. Doszło do zderzenia z jeleniem.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 880 w Roźwienicy. Przed maskę volkswagena transportera prowadzonego przez 56-latka, wbiegł jeleń. Kierowca nie zdążył wyhamować. Badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z samochodem.

W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ pojazd.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i w okolicach lasów, łąk i pól. Nie lekceważmy znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują. Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu- to właśnie wtedy trzeba podróżować ze wzmożoną uwagą. Jazda z prędkością obowiązującą na danym obszarze daje możliwość wczesnej reakcji i uniknięcia zdarzenia.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj