19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Jeleń zderzył się z autem

REKLAMA

Uwaga na dzikie zwierzęta. Okres jesienno-zimowy to czas migracji wielu gatunków. Zwierzaki nie znają się na zasadach ruchu drogowego. Pędzą na przepadło. Uważać musi kierowca. W Roźwienicy pod Jarosławiem zabrakło szczęścia. Doszło do zderzenia z jeleniem.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 880 w Roźwienicy. Przed maskę volkswagena transportera prowadzonego przez 56-latka, wbiegł jeleń. Kierowca nie zdążył wyhamować. Badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z samochodem.

W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ pojazd.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i w okolicach lasów, łąk i pól. Nie lekceważmy znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują. Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu- to właśnie wtedy trzeba podróżować ze wzmożoną uwagą. Jazda z prędkością obowiązującą na danym obszarze daje możliwość wczesnej reakcji i uniknięcia zdarzenia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj