9.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Nastolatek znęcał się nad kotem

REKLAMA

Co za okrucieństwo. Nastolatek z gminy Rokietnica wrzucił małego kotka do studzienki kanalizacyjnej, a następnie rzucał w jego kierunku cegłami. Zwierzę ze studzienki wyciągnęli strażacy.

Sprawą zajmowali się policjanci z Jarosławia. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że w Czelatycach chłopiec wrzucił do studzienki kanalizacyjnej kota. Na miejsce zostali skierowani policjanci z komisariatu w Pruchniku.

Mundurowi zastali nastolatka, który zaalarmował o tym zdarzeniu policję. Chłopiec oświadczył, że zadzwonił po pomoc, bo zauważył w studzience kanalizacyjnej kota, który nie mógł wyjść na zewnątrz. Wezwani na miejsce strażacy wyciągnęli zwierzę ze studzienki.

W toku prowadzonych czynności w tej sprawie, funkcjonariusze ustalili, że odpowiedzialnym za ten czyn jest 14-latek z gminy Rokietnica. Chłopiec wrzucił kota do studzienki, a gdy zwierzę tam się znajdowało, kilkukrotnie rzucił w jego kierunku cegłami.

Na szczęście mały kotek nie doznał obrażeń. Został oddany pod opiekę świadkom tego zdarzenia.  

14-latek wkrótce zostanie przesłuchany w tej sprawie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Jarosławiu.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj