15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Były premier Wielkiej Brytanii David Cameron przywiózł dary dla uchodźców. W drodze miał wielki problem

REKLAMA

Był premierem Wielkiej Brytanii i jednym ze światowych przywódców, ale to nie przeszkadzało mu, aby zostać szoferem małej ciężarówki. Przemierzył w niej pół Europy, aby do Polski w pobliże wschodniej granicy przywieźć dary dla uchodźców z Ukrainy. Ta wyprawa nie obyła się bez problemów. Doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na autostradzie.

Wyprawa do Polski zajęła ponad 20 godzin. Davidowi Cameron towarzyszyła wspólniczka Rizvana Poole. Transport z darami dotarł do celu w sobotę, 19 marca przed północą, o czym polityk poinformował na swoim Twitterze w krótkim filmiku. – Dostawa zakończona sukcesem! – napisał ex-premier.

Dary trafiły do magazynu Czerwonego Krzyża w Krakowie, który rozdysponuje je wśród uchodźców. Były premier powiedział, że przywiózł wszystko – „od pieluch po ciepłe ubrania”.

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych do naszego głównego magazynu pod Krakowem dotarł transport z pomocą. Za…

Opublikowany przez Małopolski Oddział Okręgowy PCK Niedziela, 20 marca 2022

Dopiero po kilku godzinach podzielił się wiadomością, która mrozi krew w żyłach. Okazało się, że podczas drogi nie obyło się bez problemów.

– Wczoraj było więcej wydarzeń niż się spodziewaliśmy. Wyruszywszy przed świtem w drogę nasz zapał szybko okazał się daremny, bo na autostradzie wybuchła nam opona! To cofnęło harmonogram o pół dnia… – napisał na Twitterze David Cameron, prezentując zdjęcie roztartej gumy.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Samochód także nie został uszkodzony. Po wymianie koła, wolontariusze mogli kontynuować swoją podróż.

David Cameron od dwóch lat udziela się jako wolontariusz w Chippy Larder – lokalnym projekcie charytatywnym w swoim mieście Oxfordshire, który pomaga rodzinom o niskich dochodach. Trafiają do nich nadwyżki żywności z supermarketów, dzięki czemu zapobiega się również jej marnotrawstwu. Teraz organizacja błyskawicznie zebrała dary dla ofiar wojny na Ukrainie, a David Cameron z wielką ochotą został szoferem ciężarówki.

Były premier dostarczył dary do głównego magazynu Małopolskiego Oddziału Czerwonego Krzyża w Krakowie.

David Cameron (56 l.) był premierem Wielkiej Brytanii w latach 2010 – 2016, a zarazem liderem Partii Konserwatywnej. Po ogłoszeniu 24 czerwca 2016 wyników referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, w którym większość głosujących opowiedziała się za opuszczeniem UE, ogłosił rezygnację ze stanowiska premiera i przywództwa swojej partii. Zrzekł się też mandatu posła do Izby Gmin.

Zobacz też:

Zobacz też:

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj