13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Prezydent Zełenski wyróżnia Przemyśl tytułem „Miasto-Ratownik”

Prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski przyznał Przemyślowi status Miasta-Ratownika. Stało się to 11 lipca. To symboliczna data, bo w Polsce upamiętniamy tego dnia ofiary Wołynia.

REKLAMA

Przemyśl to drugie po Rzeszowie miasto w Polsce odznaczone przez Ukrainę takim wyróżnieniem. A wszelkie formy upamiętnienia, wyróżnienia – jak najbardziej – należą się!

Przemyśl od samego początku wojny na Ukrainie znalazł się na pierwszej linii frontu pomocy uchodźcom. Były dni, kiedy każdej doby przybywało tu 80 tys. osób. W sumie było ich aż 1,2 mln. Mimo tej ogromnej fali uciekinierów, każdy znalazł pomoc.

Tytuł przyznano za: „bezprecedensową solidarność miejscowych władz, mieszkańców i wolontariuszy Przemyśla z ukraińskim narodem, wszechstronną ogromną pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy zmuszeni byli do opuszczenia ojczyzny wskutek zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej, oraz silne wsparcie Ukrainy w obronie jej niepodległości i suwerenności”.

Zobacz też:

Rzeszów uhonorowany przez Ukrainę. Ale co z Przemyślem?

CZYTAJ TEŻ:  Śmiercionośne żelastwo w Jasionce

Rekordowy czerwiec w historii podrzeszowskiego portu!

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu