11 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022

Najnowsze

Prezydent Zełenski wyróżnia Przemyśl tytułem „Miasto-Ratownik”

Prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski przyznał Przemyślowi status Miasta-Ratownika. Stało się to 11 lipca. To symboliczna data, bo w Polsce upamiętniamy tego dnia ofiary Wołynia.

REKLAMA

Przemyśl to drugie po Rzeszowie miasto w Polsce odznaczone przez Ukrainę takim wyróżnieniem. A wszelkie formy upamiętnienia, wyróżnienia – jak najbardziej – należą się!

Przemyśl od samego początku wojny na Ukrainie znalazł się na pierwszej linii frontu pomocy uchodźcom. Były dni, kiedy każdej doby przybywało tu 80 tys. osób. W sumie było ich aż 1,2 mln. Mimo tej ogromnej fali uciekinierów, każdy znalazł pomoc.

Tytuł przyznano za: „bezprecedensową solidarność miejscowych władz, mieszkańców i wolontariuszy Przemyśla z ukraińskim narodem, wszechstronną ogromną pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy zmuszeni byli do opuszczenia ojczyzny wskutek zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej, oraz silne wsparcie Ukrainy w obronie jej niepodległości i suwerenności”.

Zobacz też:

Rzeszów uhonorowany przez Ukrainę. Ale co z Przemyślem?

Rekordowy czerwiec w historii podrzeszowskiego portu!

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13.1 °
11 °
87 %
1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
29 °
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon.
28 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu