13 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Miasto wyposażyło kościoły w bezdotykowe kropielnice

REKLAMA

To cel społeczny, a chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców. Tak urzędnicy w Tarnobrzegu tłumaczą pomysł zakupu bezdotykowych kropielnic. Wyposażono je wszystkie kościoły w mieście.

– W odpowiedzi na złagodzenie rygorystycznych limitów liczby wiernych w kościołach, miasto zadbało o ich bezpieczeństwo. W każdym kościele zainstalowano automatyczne, bezdotykowe dystrybutory wody święconej. Koszt jednego to niecałe 1100 zł – informuje tarnobrzeski magistrat.

Bezdotykowe kropielnice działają na fotokomórkę. Wystarczy przyłożyć dłoń i z dozownika spada kropla święconej wody. Od czasu wystąpienia stanu pandemii, zwykłe kropielnice – z przyczyn sanitarnych – nie są używane.

Mieszkańcom, z którymi rozmawialiśmy, pomysł się podoba. – Miasto działa w imieniu mieszkańców, a większość chodzi do kościoła. Zakup tych kilku kropielnic, to nie jest zbyt duży wydatek. Choć, jak zawsze, pojawią się głosy tych, którzy będą widzieli w tym problem – mówią mieszkańcy.

Obecnie w kościołach nadal są stosowane limity liczby wiernych. Obecnie przepisy określają, że to „50 proc. obłożenia”, a od 26 czerwca 75 procent.

To, w jaki sposób zostaje przeprowadzona weryfikacja liczby osób, zależy od proboszcza poszczególnej parafii.

Zobacz też:

Koniec dyspensy od mszy św. Dekret biskupa rzeszowskiego

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj