21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Uwaga na linki

Sprzedajesz coś, uważaj na oszustów

REKLAMA

40-latka z gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim straciła 14 tys. zł. Padła ofiarą oszustwa, wystawiając do sprzedaży rower.

Poszkodowana wystawiła na portalu ogłoszenie. Chciała za rower 450 zł.

Za pośrednictwem komunikatora, skontaktowała się z nią nieznana kobieta, która była zainteresowana ogłoszeniem. Oszustka, podczas rozmowy nakłoniła mieszkankę gminy Grębów, do kliknięcia w przesłany link, przekierowujący ją rzekomo do strony internetowej firmy kurierskiej.

Następnie, bez wiedzy i zgody kobiety, oszustka podłączyła się do sieci teleinformatycznej i uzyskała dostęp do aplikacji bankowej przypisanej do zarejestrowanego na 40-latkę rachunku bankowego. W celu osiągnięcia korzyści majątkowej, namówiła pokrzywdzoną do podania kodu Blik, dzięki któremu, przestępcy dokonali zwiększenia limitu na jej koncie bankowym. Chwilę później z oszczędności 40-latki, dokonali zapłaty za sprzęt AGD i RTV, w jednym ze sklepów na terenie województwa mazowieckiego. Właścicielka roweru straciła blisko 14 tys. złotych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj