11.2 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Zmarła jedna z najstarszych Polek i mieszkanek Podkarpacia. Babcia Rozalia miała 108 lat

REKLAMA

Spotkanie z nią było zaszczytem. Wysłuchanie jej historii prawdziwą lekcją życia, pełną wspomnień, mądrości i nauki. Pozostaje smutek, żegnając Rozalię Dyczyńską – jedną z najstarszych Polek i mieszkanek Podkarpacia.

Wielki żal ogarnął mieszkańców Jasła, gdy 16 maja odbył się uroczysty pogrzeb pani Rozalii Dyczyńskiej. Zmarła w wieku 108 lat. To z pewnością koniec pewnej epoki, gdyż z seniorką odchodzi przedwojenne pokolenie, które widziało wiele zmian i było świadkiem burzliwej historii Polski.

Pani Rozalia, urodzona jeszcze przed powstaniem niepodległej Polski, była prawdziwą skarbnicą wspomnień. Chętnie opowiadała o swoich przeżyciach, o których wielu z nas czytało tylko w książkach.

Kiedy skończyła setkę, każde jej urodziny były wielkim wydarzeniem. Wszystkich zadziwiała swoją energią, werwą i optymizmem.

Pani Rozalia była niezwykle dowcipna. Jej żarty potrafiły rozbawić wszystkich do łez. Jej poczucie humoru było jednym z największych skarbów, które zostawiła po sobie.

Niestety, teraz Jasło będzie musiało radzić sobie bez tej wyjątkowej kobiety, która wnosiła wiele radości i uśmiechu w życie swoich bliskich i sąsiadów.

Zobacz też:

Papież Franciszek zgodził się na beatyfikację rodziny Ulmów. Będzie 9 błogosławionych z Markowej

105 lat pani Jadwigi

Cała wieś wznosiła toast za panią Helenę!

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj