28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Zmarła jedna z najstarszych Polek i mieszkanek Podkarpacia. Babcia Rozalia miała 108 lat

REKLAMA

Spotkanie z nią było zaszczytem. Wysłuchanie jej historii prawdziwą lekcją życia, pełną wspomnień, mądrości i nauki. Pozostaje smutek, żegnając Rozalię Dyczyńską – jedną z najstarszych Polek i mieszkanek Podkarpacia.

Wielki żal ogarnął mieszkańców Jasła, gdy 16 maja odbył się uroczysty pogrzeb pani Rozalii Dyczyńskiej. Zmarła w wieku 108 lat. To z pewnością koniec pewnej epoki, gdyż z seniorką odchodzi przedwojenne pokolenie, które widziało wiele zmian i było świadkiem burzliwej historii Polski.

Pani Rozalia, urodzona jeszcze przed powstaniem niepodległej Polski, była prawdziwą skarbnicą wspomnień. Chętnie opowiadała o swoich przeżyciach, o których wielu z nas czytało tylko w książkach.

Kiedy skończyła setkę, każde jej urodziny były wielkim wydarzeniem. Wszystkich zadziwiała swoją energią, werwą i optymizmem.

Pani Rozalia była niezwykle dowcipna. Jej żarty potrafiły rozbawić wszystkich do łez. Jej poczucie humoru było jednym z największych skarbów, które zostawiła po sobie.

Niestety, teraz Jasło będzie musiało radzić sobie bez tej wyjątkowej kobiety, która wnosiła wiele radości i uśmiechu w życie swoich bliskich i sąsiadów.

Zobacz też:

Papież Franciszek zgodził się na beatyfikację rodziny Ulmów. Będzie 9 błogosławionych z Markowej

105 lat pani Jadwigi

Cała wieś wznosiła toast za panią Helenę!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj