6.5 C
Rzeszów
piątek, 19 kwietnia, 2024

Cała wieś wznosiła toast za panią Helenę!

REKLAMA

Jest samotna, ale nie sama. Cała wieś pamiętała o 101. urodzinach pani Heleny Lubelczyk z Przybówki w powiecie krośnieńskim. Wszyscy przyszli złożyć jej życzenia!

Uroczystość były powtórką imprezy sprzed roku, kiedy jubilatka świętowała okrągłą setkę. Teraz znów Dom Ludowy zapełnił się gośćmi. A zaproszona była cała miejscowość. Grała kapela, Koło Gospodyń przygotowało pyszne przekąski. Był tort, kwiaty i życzenia: 200 lat!

Pani Helena jest najstarszą mieszkanką miejscowości. Na jej oczach zmieniał się świat. Choć jest optymistką, w życiu doświadczyła wiele trudnych chwil. – Miałam pięcioro rodzeństwa. W domu panowała wielka bieda. Moje dzieciństwo szybko się skończyło. Już w wieku 9-lat ojciec oddał mnie na służbę. I tak zaczęła się moja praca – wspomina seniorka.

II wojna światowa to najbardziej dramatyczny okres w jej życiu. Była trzykrotnie wywożona na roboty do Niemiec. Udawało się jej uciec z transportów i wrócić w rodzinne strony.

Dziś nadal cieszy się dobrym zdrowiem. Urodzinowe przyjęcie dostarczyło jej tyle radości…

Wójt Gminy Sławomir Stefański w imieniu mieszkańców Gminy złożył czcigodnej stulatce gratulacje, a także wyjątkowy prezent – miód z gminnej pasieki.

Mieszkańcy już odliczają dni do następnych urodzin. Zapowiada się impreza na 102!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj