0.9 C
Rzeszów
piątek, 2 grudnia, 2022

Najnowsze

Cała wieś wznosiła toast za panią Helenę!

Jest samotna, ale nie sama. Cała wieś pamiętała o 101. urodzinach pani Heleny Lubelczyk z Przybówki w powiecie krośnieńskim. Wszyscy przyszli złożyć jej życzenia!

REKLAMA

Uroczystość były powtórką imprezy sprzed roku, kiedy jubilatka świętowała okrągłą setkę. Teraz znów Dom Ludowy zapełnił się gośćmi. A zaproszona była cała miejscowość. Grała kapela, Koło Gospodyń przygotowało pyszne przekąski. Był tort, kwiaty i życzenia: 200 lat!

Pani Helena jest najstarszą mieszkanką miejscowości. Na jej oczach zmieniał się świat. Choć jest optymistką, w życiu doświadczyła wiele trudnych chwil. – Miałam pięcioro rodzeństwa. W domu panowała wielka bieda. Moje dzieciństwo szybko się skończyło. Już w wieku 9-lat ojciec oddał mnie na służbę. I tak zaczęła się moja praca – wspomina seniorka.

CZYTAJ TEŻ:  Cztery osoby ranne po dachowaniu forda w Iwoniczu

II wojna światowa to najbardziej dramatyczny okres w jej życiu. Była trzykrotnie wywożona na roboty do Niemiec. Udawało się jej uciec z transportów i wrócić w rodzinne strony.

Dziś nadal cieszy się dobrym zdrowiem. Urodzinowe przyjęcie dostarczyło jej tyle radości…

Wójt Gminy Sławomir Stefański w imieniu mieszkańców Gminy złożył czcigodnej stulatce gratulacje, a także wyjątkowy prezent – miód z gminnej pasieki.

Mieszkańcy już odliczają dni do następnych urodzin. Zapowiada się impreza na 102!

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.6 °
-0.8 °
87 %
4.1kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
6 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu