10.8 C
Rzeszów
czwartek, 6 października, 2022

Najnowsze

Złodzieje wykosili 12 hektarów pola kukurydzy

Gospodarz z Jaksmanic pod Przemyślem przyjechał na pole kukurydzy, a tam pusto i to aż po horyzont. Złodzieje w jedną noc wyczyścili 12 hektarów pola i nie zostawili nawet kolby. Sprawa trafiła na policję. Po kilku miesiącach śledztwa, rozwiązano zagadkę.

REKLAMA

Do rabunku doszło w nocy z 10 na 11 listopada ubiegłego roku. Złodzieje musieli zwieźć ciężki sprzęt. Ściągnąć na miejsce ciężarówki, kombajny. Nikt nie zwrócił na nich uwagi. Sam gospodarz nie był w stanie dopilnować pole, bo znajduje się w zupełnie innej miejscowości w Stubnie.

– To było prawdziwe draństwo. Cała nasza ciężka praca poszła na marne – mówili nam po zdarzeniu współpracownicy okradzionego gospodarza, który jest jednym z większych farmerów w okolicy.

CZYTAJ TEŻ:  Prawdziwek olbrzym z gminy Horyniec-Zdrój

Straty wyceniono na 80 tysięcy złotych. Policjanci teraz ustalili, że zuchwałego rabunku dokonało dwóch mieszkańców powiatu jarosławskiego – 26 i 30-latek. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia. Prokuratura zamierza zabezpieczyć majątek podejrzanych, na poczet przyszłej kary i pokrycia wyrządzonych strat.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
10.8 ° C
11.1 °
10.2 °
78 %
6.2kmh
0 %
czw.
20 °
pt.
19 °
sob.
19 °
niedz.
15 °
pon.
15 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu