15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Złodzieje wykosili 12 hektarów pola kukurydzy

REKLAMA

Gospodarz z Jaksmanic pod Przemyślem przyjechał na pole kukurydzy, a tam pusto i to aż po horyzont. Złodzieje w jedną noc wyczyścili 12 hektarów pola i nie zostawili nawet kolby. Sprawa trafiła na policję. Po kilku miesiącach śledztwa, rozwiązano zagadkę.

Do rabunku doszło w nocy z 10 na 11 listopada ubiegłego roku. Złodzieje musieli zwieźć ciężki sprzęt. Ściągnąć na miejsce ciężarówki, kombajny. Nikt nie zwrócił na nich uwagi. Sam gospodarz nie był w stanie dopilnować pole, bo znajduje się w zupełnie innej miejscowości w Stubnie.

– To było prawdziwe draństwo. Cała nasza ciężka praca poszła na marne – mówili nam po zdarzeniu współpracownicy okradzionego gospodarza, który jest jednym z większych farmerów w okolicy.

Straty wyceniono na 80 tysięcy złotych. Policjanci teraz ustalili, że zuchwałego rabunku dokonało dwóch mieszkańców powiatu jarosławskiego – 26 i 30-latek. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia. Prokuratura zamierza zabezpieczyć majątek podejrzanych, na poczet przyszłej kary i pokrycia wyrządzonych strat.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj