-1 C
Rzeszów
czwartek, 30 listopada, 2023

Tragedia na drodze. Volkswagen po zderzeniu wylądował w rowie. Zginął 30-latek

REKLAMA

Ogromna tragedia na drodze w Brzezówce pod Ropczycami. 30-latek nie przeżył zderzenia z ciężarówką.

Drogowy dramat rozegrał się w środę 9 listopada około godz. 15 na drodze krajowej nr 94. Osobowym volkswagenem kierował 30-latek.

Według policji kierowca osobówki podczas wyprzedzania innych samochodów, uderzył w tył naczepy ciężarówki, którego szofer rozpoczął manewr skrętu w lewo.

Siła zderzenia była ogromna. Volkswagen został kompletnie rozbity. Auto zostało odrzucone poza drogę i zatrzymało się w głębokim rowie.

Z pomocą służb z wraku wydobyto nieprzytomną ofiarę. 30-latek trafił do szpitala. Jego stan był jednak krytyczny. Lekarze robili wszystko co w swojej mocy, aby ratować mężczyznę. Niestety jego życia nie udało się ocalić.

Wypadek w Brzezówce: Na to policja zwraca uwagę

W komunikacie prasowym dotyczącym wypadku policja napisała, że kierowca volkswagena nie zachował należytej ostrożności. W informacji zaznaczono jednak, że to wstępne ustalenia funkcjonariuszy. Szczegółowe okoliczności tragedii wyjaśni dopiero śledztwo.

Policja zwraca uwagę, aby często spotykany w przepisach prawa o ruchu drogowym zwrot: „zachować szczególną ostrożność” traktować naprawdę serio. – Zawsze, kiedy podejmiemy decyzję o wykonaniu manewru wyprzedzania, upewnijmy się, czy możemy to zrobić w sposób bezpieczny dla siebie, jak również innych uczestników ruchu drogowego – uczulają funkcjonariusze drogówki.

Wypadek w Brzezówce
Wypadek w Brzezówce. Volkswagen zderzył się z ciężarówką | Fot. KPP Ropczyce

Zobacz też:

Babcia z promilami. Wiozła autem dwie wnuczki!

Chcesz zmienić opony? Tyle musisz czekać w kolejce

Dramat na przejściu przy dworcu PKS. Zginęła emerytowana nauczycielka

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj