16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Babcia z promilami. Wiozła autem dwie wnuczki!

REKLAMA

Zwykle babcia to skarbnica mądrości i przykład dla wnuków. Ale o tej babci tego powiedzieć nie można. Dziateczki kochane wiozła autem po pijaku!

Wszystko działo się o północy w Woli Otałęskiej w powiecie mieleckim. Snop światła z reflektorów zdradzał, że auto dziwnie się buja, zamiast trzymać równo drogi. Policjanci od razu się zorientowali, że kierowca musi mieć ostro w czubie. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli.

Za kierownicą siedziała kobieta. Pytając się stróżów prawa o co chodzi, chuchała gorzelnią. Alkomat pokazał wynik alkoholu w organizmie: 2 promile!

Okazało się, że był to rodzinny wyjazd. W pojeździe z kobietą podróżowały jej dwie kilkuletnie wnuczki oraz ich ojciec i dziadek. Dzieci przewożone były bez wymaganych przepisami fotelików. Wszystkie dorosłe osoby znajdujące się w samochodzie były pod wpływem alkoholu. Wtedy pojawił się problem. Co zrobić z dziećmi? Na szczęście nie musiały trafić do placówki. Na miejsce przyjechała trzeźwa ciocia, która się nimi zajęła.

Kierująca odpowie za jazdę po alkoholu. Problemy będzie miał także ojciec dziewczynek. Chodzi o to, że nie wolno sprawować opieki nad małymi dziećmi w stanie po użyciu alkoholu. Nie można wypić nawet pół piwka. Inaczej narażamy się na postępowanie w Sądzie Rodzinnym. Ten będzie musiał przyjrzeć się sytuacji rodziny.

Zobacz też:

Złodzieje rowerów. Para upodobała sobie Nowe Miasto

Akcja: trzeźwy weekend. Ilu kierowców złamało prawo?

Napadli Turka w Rzeszowie. Już są za kratami

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj