-12.5 C
Rzeszów
czwartek, 9 lutego, 2023

Najnowsze

Wyborczy bój o Wiązownicę. Wójt może być tylko jeden. Oto on

Już wszystko rozstrzygnięte. Po zaciekłym wyborczym starciu, w II turze wyborów, mieszkańcy gminy Wiązownica w powiecie jarosławskim zdecydowali komu powierzą funkcję wójta. Został nim Krzysztof Strent.

REKLAMA

Ostateczne głosowanie odbyło się w niedzielę 19 grudnia. Pan Krzysztof zmierzył się z Marią Tabin-Matusz, która od października kierowała gminą. Została wyznaczona na jej komisarza po tym, jak niespodziewanie rezygnację z urzędu złożył wieloletni wójt Marian Ryznar.

Krzysztof Strent wygrał teraz wybory, zdobywając 2625 głosów. Jego rywalka miała ich 1827.

Nowy wójt ma 37 lat. Zna się na sprawach samorządowych, bo wcześniej był sekretarzem i zastępcą wójta Wiązownicy. Potem pełnił także funkcję sekretarz Urzędu Gminy w Jarosławiu, a ostatnio był prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Przemyślu.

CZYTAJ TEŻ:  Wygłodniałe wilki podchodzą pod domy. Gmina Dydnia wydała ostrzeżenie

W przedterminowych wyborach wzięło udział 4 493 mieszkańców. To oznacza, że frekwencja wyniosła 47,88 procent i była nieznacznie niższa niż w pierwszej turze, w której startowało aż 9 kandydatów.

Krzysztof Strent nowym wójtem! Wczoraj, 19 grudnia 2021 r. odbyła się druga tura przedterminowych wyborów wójta gminy…

Opublikowany przez Gmina Wiązownica Poniedziałek, 20 grudnia 2021
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zamglenia
-12.5 ° C
-9.7 °
-14.3 °
91 %
1.5kmh
30 %
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
2 °
pon.
3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu