24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Wyborczy bój o Wiązownicę. Wójt może być tylko jeden. Oto on

REKLAMA

Już wszystko rozstrzygnięte. Po zaciekłym wyborczym starciu, w II turze wyborów, mieszkańcy gminy Wiązownica w powiecie jarosławskim zdecydowali komu powierzą funkcję wójta. Został nim Krzysztof Strent.

Ostateczne głosowanie odbyło się w niedzielę 19 grudnia. Pan Krzysztof zmierzył się z Marią Tabin-Matusz, która od października kierowała gminą. Została wyznaczona na jej komisarza po tym, jak niespodziewanie rezygnację z urzędu złożył wieloletni wójt Marian Ryznar.

Krzysztof Strent wygrał teraz wybory, zdobywając 2625 głosów. Jego rywalka miała ich 1827.

Nowy wójt ma 37 lat. Zna się na sprawach samorządowych, bo wcześniej był sekretarzem i zastępcą wójta Wiązownicy. Potem pełnił także funkcję sekretarz Urzędu Gminy w Jarosławiu, a ostatnio był prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Przemyślu.

W przedterminowych wyborach wzięło udział 4 493 mieszkańców. To oznacza, że frekwencja wyniosła 47,88 procent i była nieznacznie niższa niż w pierwszej turze, w której startowało aż 9 kandydatów.

Krzysztof Strent nowym wójtem! Wczoraj, 19 grudnia 2021 r. odbyła się druga tura przedterminowych wyborów wójta gminy…

Opublikowany przez Gmina Wiązownica Poniedziałek, 20 grudnia 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj