15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Posłużył się cudzą kartą. Kara zaskakuje

REKLAMA

56-letni mieszkaniec gminy Wiązownica w powiecie jarosławskim ukradł kartę płatniczą i zbliżeniowo zapłacił nią w kilku sklepach i na stacji paliw. Wartość szkody to 400 zł. Kara, która może go spotkać zaskakuje.

Złodziej jest złodziejem, ale kwestia kary to już osobny temat na referat. Jeśli ktoś zabiera cudzą rzecz, a jej wartość nie przekracza 500 zł taka sprawa traktowana jest jako wykroczenie – zagrożone grzywną (art. 119 Kodeksu Wykroczeń). Ale mężczyzna posłużył się kradzioną kartą i tu wartość łupu nie ma większego znaczenia. Bardzo często sądy taki czyn traktują jako kradzież z włamaniem (zbliżając kartę rabuś niejako włamuje się na konto bankowe pokrzywdzonego). A to już przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia (art. 279 KK).

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj