18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Ustawka na A4. Ponad 50 pseudokibiców trafi pod sąd

REKLAMA

Ludzie przejeżdżający A4 byli w szoku. Nagle droga została zablokowana przez grupę mężczyzn, którzy zaczęli ze sobą walczyć na pięści. Okazało się, że to ustawka pseudokibiców podkarpackich drużyn. Policja przez wiele miesięcy identyfikowała uczestników bójki. Ustalono ponad 50 nazwisk. Teraz oskarżeni staną przed sądem.

Wszystko działo się rok temu pod Brzeskiem w woj. małopolskim. Uczestnicy bójki zatrzymali się samochodami osobowymi na poboczu. Wyskakiwali także z busów. Rozjuszeni mężczyźni wstrzymali ruch. Biegali po drodze i ze sobą walczyli. – To była istna naparzanka jak na bokserskim ringu – opowiada jeden ze świadków.

Przerażeni byli zwykli ludzie w autach, którzy znaleźli się w klinczu. Nie wiedzieli co się dzieje. Obawiali się, że agresja zostanie skierowana także na nich.

ustawka kibiców na A4 pod Brzeskiem

Naparzanka na autostradzie trwała kilka minut. Było trochę guzów, siniaków i wybitych zębów. Ktoś położył się na asfalcie. A teraz do tego wszystkiego może dojść jeszcze sankcja. Rok po ustawce między kibicami podkarpackich piłkarskich klubów policja skompletowała bardzo długą listę oskarżonych. Przed sąd trafi ponad 50 ludzi w wieku od 18 do 46 lat. Odpowiedzą za udział w bójce o charakterze chuligańskim. Grozi im za to do 4,5 roku odsiadki. Poza tym mogą zapłacić do 5 tys. zł grzywny za stworzenie zagrożenia na drodze. FILM – materiał Małopolskiej Policji

Opublikowany przez Wydarzenia Rzeszów/Podkarpacie Czwartek, 17 czerwca 2021

Walka trwała kilka minut. Skończyło się na sinikach, guzach i wybitych zębach. Ktoś leżał na asfalcie. Kumple pozbierali rannych i po chwili cała grupa się rozjechała.

Przypadkowi świadkowie zarejestrowali bójkę. Nagrania trafiły na policję. Na podstawie filmów i własnych ustaleń mundurowych z woj. małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego ustalono nazwiska ponad 50 osób, które brały udział w zajściu. To mężczyźni w wieku od 18 do 46 lat. Teraz odpowiedzą przed sądem za udział w bójce o charakterze chuligańskim. Grozi im za to do 4,5 roku odsiadki. Poza tym mogą zapłacić do 5 tys. zł grzywny za stworzenie zagrożenia na drodze.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj