19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Za taką torebkę można trafić do więzienia

REKLAMA

61-latek wiózł przez granicę prezent dla siostry. Teraz może odpowiadać przed sądem. Za przestępstwo grozi 5 lat więzienia.

Na przejściu w Korczowej (pow. jarosławski) uwagę funkcjonariuszy służby celno-skarbowej przykuł bagaż 61-letniego Ukraińca. Mężczyzna przewoził torebkę wykonaną ze skóry krokodyla. Mężczyzna twierdził, że takie rzeczy można kupić na bazarze. Zatem kupił na prezent dla siostry.

Prezent został skonfiskowany za naruszenie przepisów CITES (Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem).

Sporządzona w Waszyngtonie 3 marca 1973 r. konwencja chroni zagrożone gatunki. Zgodnie z jej postanowieniami nawet martwym zwierzęciem, a także wytworzonymi z niego towarami – jak np. paski, czy torebki – nie można handlować. Nie można takich produktów przewozić przez granicę. Tylko w wyjątkowych sytuacjach jest to możliwe, ale wtedy trzeba posiadać zgodę Ministerstwa Środowiska.

Przewóz bez zezwolenia zwierząt chronionych, albo wyrobów z nich wykonanych jest dość poważnym przestępstwem. Grozi za nie nawet 5 lat więzienia.

Zobacz też:

Paszcza z bagażnika! Oto, co jechało w aucie z Ukrainy!

See you later, Aligator!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj