8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Paszcza z bagażnika! Oto, co jechało w aucie z Ukrainy!

REKLAMA

Można się było przestraszyć. Po otwarciu bagażnika wyjrzała paszcza gada. Okazało się, że to spreparowana głowa aligatora z Mississippi – jednej z największych rzek w USA.

Głowa jechała w aucie z Ukrainy do Polski. 41-letni kierowca przewoził ją nielegalnie przez granicę.Nielegalnie – bo ten gatunek aligatora znajduje się na liście gatunków zagrożonych wyginięciem i jest pod szczególną – międzynarodową ochroną Konwencji Waszyngtońskiej CITES.

To oznacza, że nawet martwym zwierzęciem, a także wytworzonymi z niego towarami – jak np. paski, czy torebki – nie można handlować. Nie można takich produktów przewozić przez granicę. Tylko w wyjątkowych sytuacjach jest to możliwe, ale wtedy trzeba posiadać zgodę Ministerstwa Środowiska.

Szofer, który został zatrzymany z głową aligatora na granicy w Medyce nie miał żadnych pozwoleń. Do tego nie zgłosił towaru, który podlega specjalnym restrykcjom celnym.

Przewoźnik głowy naraził się na poważne kłopoty prawne. Popełnił przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj