3.4 C
Rzeszów
wtorek, 6 grudnia, 2022

Najnowsze

Paszcza z bagażnika! Oto, co jechało w aucie z Ukrainy!

Można się było przestraszyć. Po otwarciu bagażnika wyjrzała paszcza gada. Okazało się, że to spreparowana głowa aligatora z Mississippi – jednej z największych rzek w USA.

REKLAMA

Głowa jechała w aucie z Ukrainy do Polski. 41-letni kierowca przewoził ją nielegalnie przez granicę.Nielegalnie – bo ten gatunek aligatora znajduje się na liście gatunków zagrożonych wyginięciem i jest pod szczególną – międzynarodową ochroną Konwencji Waszyngtońskiej CITES.

To oznacza, że nawet martwym zwierzęciem, a także wytworzonymi z niego towarami – jak np. paski, czy torebki – nie można handlować. Nie można takich produktów przewozić przez granicę. Tylko w wyjątkowych sytuacjach jest to możliwe, ale wtedy trzeba posiadać zgodę Ministerstwa Środowiska.

Szofer, który został zatrzymany z głową aligatora na granicy w Medyce nie miał żadnych pozwoleń. Do tego nie zgłosił towaru, który podlega specjalnym restrykcjom celnym.

CZYTAJ TEŻ:  Piękna lorysa na granicy nie miała paszportu

Przewoźnik głowy naraził się na poważne kłopoty prawne. Popełnił przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
3.4 ° C
4.4 °
1.5 °
89 %
5.1kmh
100 %
wt.
6 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
1 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu