6.1 C
Rzeszów
niedziela, 4 czerwca, 2023

Paszcza z bagażnika! Oto, co jechało w aucie z Ukrainy!

REKLAMA

Można się było przestraszyć. Po otwarciu bagażnika wyjrzała paszcza gada. Okazało się, że to spreparowana głowa aligatora z Mississippi – jednej z największych rzek w USA.

Głowa jechała w aucie z Ukrainy do Polski. 41-letni kierowca przewoził ją nielegalnie przez granicę.Nielegalnie – bo ten gatunek aligatora znajduje się na liście gatunków zagrożonych wyginięciem i jest pod szczególną – międzynarodową ochroną Konwencji Waszyngtońskiej CITES.

To oznacza, że nawet martwym zwierzęciem, a także wytworzonymi z niego towarami – jak np. paski, czy torebki – nie można handlować. Nie można takich produktów przewozić przez granicę. Tylko w wyjątkowych sytuacjach jest to możliwe, ale wtedy trzeba posiadać zgodę Ministerstwa Środowiska.

Szofer, który został zatrzymany z głową aligatora na granicy w Medyce nie miał żadnych pozwoleń. Do tego nie zgłosił towaru, który podlega specjalnym restrykcjom celnym.

Przewoźnik głowy naraził się na poważne kłopoty prawne. Popełnił przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
6.1 ° C
6.1 °
4 °
89 %
2.6kmh
0 %
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
16 °
śr.
19 °
czw.
17 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu