23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Testy na COVID-19 na lotnisku w Jasionce

REKLAMA

Duże ułatwienie dla podróżnych na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Teraz można na miejscu wykonać testy na COVID-19. Punkt zlokalizowany jest w strefie ogólnej na parterze terminala pasażerskiego – naprzeciwko Punktu Obsługi Pasażera.

Lotniskowe laboratorium prowadzi Centrum Medyczne Medyk. Na miejscu można wykonać dwa rodzaje testów: szybkie antygenowe testy jakościowe oraz metodą genetyczną RT-PCR.

Od 19 czerwca laboratorium czynne jest od godz. 10 do 23. Za badanie trzeba zapłacić, można to zrobić gotówką albo kartą. A oto koszty:

 • test antygenowy – 150 zł – wynik wydawany (drukowany na miejscu) w ok. 20-30 minut, w zależności od ilości pacjentów
 • test RT-PCR – 400 zł – wynik dostępny na stronie Kl888.elaborat.marcel.pl w ok. 24-48h.

Kontakt do laboratorium: tel. 517 194 743, e-mail: laboratoriumgen@medyk.rzeszow.pl.

Testy są wymagane przed podróżami samolotem do wielu krajów np. do Niemiec. W przypadku Niemiec od 9/06 nie trzeba już mieć testów wjeżdżając drogą lądową, nie trzeba też – jak było to dotychczas – rejestrować testu czy karty szczepienia na specjalnej stronie. Natomiast przed odlotem osoby podróżujące samolotem są co do zasady zobowiązane do przedstawienia potwierdzenia wyniku testu, dowodu szczepienia lub zaświadczenia o statusie ozdrowieńca. W przypadku dzieci testu nie muszą wykonywać maluchy poniżej 6 lat.

USA. Wszyscy przyjeżdżający do Stanów Zjednoczonych są zobowiązani okazać:

 • negatywny wynik testu PCR lub testu antygenowego wykonany na mniej niż 72 godziny przed podróżą, lub:
 • potwierdzenie przejścia choroby COVID-19 w ostatnich 90 dniach.

Wielka Brytania:

Wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii są zobowiązani:

 • okazać wypełniony formularz PLF;
 • okazać negatywny wynik testu PCR, LAMP lub testu antygenowego wykonany na mniej niż 72 godziny przed podróżą;
 • odbyć kwarantanna trwająca 10 dni (możliwość skrócenia kwarantanny do 5 dni izolacji wykonując dodatkowy test – pakiet podróżny nadal obowiązuje 8 dnia po przyjeździe pax musi wykonać test);
 • do zamówienia pakietu 2 testów, które wykona drugiego oraz ósmego dnia kwarantanny (numery testów należy podać w formularzu PLF).


Obywatele i rezydenci, którzy przebywali w ostatnich 10 dniach przez przylotem w krajach z „czerwonej listy” będą musieli odbyć kwarantannę w specjalnym, zaaprobowanym przez rząd hotelu.

Regulacje wjazdowe są dostępne na stronie.

Irlandia:

Od 28.05.2020 r. przed przyjazdem do Irlandii musisz wypełnić online formularz Passenger Locator Form.

Od 16.01.2021 r.  przed przyjazdem do Irlandii musisz posiadać negatywny wynik testu RT-PCR na COVID-19 albo dokument potwierdzający zwolnienie z tego wymogu. Test musisz wykonać na maksymalnie 72 godziny przed przyjazdem. Pamiętaj o zachowaniu wyniku testu przez okres minimum 14 dni.

Zwolnione z obowiązku przedkładania negatywnego wyniku testu są dzieci w wieku 6 lat i młodsze.

Szczegóły znajdziesz na stronach gov.ie i Citizen Information.

Jeżeli podróżujesz do Irlandii (w tym tranzytem przez Irlandię Północną) musisz odbyć obowiązkową 14 dniową kwarantannę pod adresem wskazanym na formularzu Passenger Locator Form

Miejsce odbywania kwarantanny możesz opuścić tylko z ważnych powodów:

 • zdrowotnych;
 • w celu opuszczenia kraju;
 • w celu odbycia testu po 5 dniach od przyjazdu. Pamiętaj, że uzyskanie negatywnego wyniku jest równoznaczne z zakończeniem kwarantanny.

Następujące osoby mogą tymczasowo opuścić miejsce odbywania kwarantanny, jeżeli jest to konieczne do wykonywania przez nich zadań.

Jesteś zwolniony z obowiązku odbycia kwarantanny, jeżeli:

 • podróżujesz z pilnych powodów medycznych;
 • jesteś pracownikiem transportu międzynarodowego: kierowcy ciężarówek, załogi lotnicze i morskie;
 • podróżujesz do Irlandii na podstawie nakazu aresztowania, postępowania ekstradycyjnego lub innego obowiązkowego zobowiązania prawnego;
 • podróżujesz przez Irlandię tranzytem i nie opuszczasz terenu portu lub lotniska;
 • rozpoczynasz swoją podróż w Irlandii Północnej.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj