20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Tajemnicza śmierć 17-latki pod Łańcutem. Nowe fakty

REKLAMA

To była wspaniała dziewczyna. Miała wielki talent, pięknie śpiewała w kościele. Co się wydarzyło? Nie wiemy – opowiadają mieszkańcy miejscowości Dąbrówki koło Łańcuta. Wszyscy są poruszeni wielką tragedią. W miejscowym stawie odnaleziono ciało 17-letniej Pauliny. Prokuratura, po przeprowadzonej sekcji, podała wstępne ustalenia dotyczące przyczyn śmierci ofiary.

Z naszych ustaleń wynika, że nastolatka była ze znajomymi na imprezie. Młodzież zorganizowała ognisko. Dziewczyna postanowiła wracać do domu. Zadzwoniła do rodziców i powiedziała, że zaraz będzie. Kiedy jednak się nie pojawiła, zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie.

Działania podjęło kilkunastu policjantów, którzy użyli psa tropiącego. – To była noc, obudził mnie warkot ratowniczego śmigłowca. Wyszedłem z domu, zobaczyłem że wszystkie służby zgromadziły się wokół stawu – opowiada mieszkający w pobliżu mężczyzna.

Około godz. 2, po dwóch godzinach poszukiwań, z wody wyciągnięto dziewczynę. Podjęto próbę reanimacji, ale bezskutecznie. Życia 17-latki nie udało się uratować.

W niedzielę na miejscu tragedii pracowały policyjne służby, śladów szukano także w poniedziałek. Prowadzono dokładne oględziny. Technicy kryminalistyczni wykonywali pomiary, robili zdjęcia. Mundurowi skoncentrowali się na miejscu, gdzie wyłowiono ciało nastolatki, ale przeszukiwano także całą okolicę.

tragedia pod Lancutem3
Teren wokół zbiornika wodnego jest ogrodzony | Fot. Inres24.pl

Sprawa jest bardzo zagadkowa, bo stawy po starym wyrobisku zostały ogrodzone solidną siatką. Gdzieniegdzie jest dodatkowy drut kolczasty. Są umieszczone tablice „Teren prywatny” oraz informacje o tym, że okolica jest monitorowana.

– Dla nas to bardzo dziwne, bo wejście tutaj jest bardzo utrudnione. Trzeba zadać sobie sporo trudu, aby się tu dostać. Poruszając się po wale też należy uważać. Do wody prowadzi bardzo stromy stok – opowiadają miejscowi.

Wszyscy współczują bliskim wielkiej tragedii i wspominają 17-latkę jako wspaniałą dziewczynę. – Miała ogromny talent i przepiękny głos. Ślicznie śpiewała w kościele – wspominają mieszkańcy.

Nowe ustalenia śledczych

W czwartek – 15 kwietnia Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie w zamieściła komunikat, dotyczący obecnego etapu postępowania. Prowadzone jest ono w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Pauliny Z.

Śledczy przedstawili wstępne wyniki sekcji zwłok 17-latki, przeprowadzonej w prosektorium Klinicznego Szpitala nr 1 w Rzeszowie.

– Wynika z niej, iż bezpośrednią przyczyną zgonu Pauliny Z. było utonięcie. Ostateczna opinia zostanie wydana przez biegłego po uzyskaniu wyników dodatkowo zleconych badań oraz po  dokonaniu wszelkich niezbędnych ustaleń w sprawie – mówi Paweł Król, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Jak zaznaczył, w chwili obecnej w sprawie realizowane są czynności zmierzające do szczegółowego ustalenia okoliczności zdarzenia. – Trwają również przesłuchania uczestników spotkania w którym uczestniczyła Paulina Z. – zaznacza prokurator.

W piątek, 16 kwietnia odbył się pogrzeb nastolatki. Została pochowa na cmentarzu w Dąbrówkach, który znajduje się nieopodal miejsca, w którym zginęła.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj