28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Szymon Hołownia wspierał w Rzeszowie Konrada Fijołka

REKLAMA

Szymon Hołownia, założyciel partii Polska 2050 przyjechał do Rzeszowa, aby wesprzeć w kampanii wyborczej Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa. Obu polityków łączą te same wartości i priorytety. Jednym z nich jest ekologia, o której wspólnie rozmawiali 22 kwietnia w Dniu Ziemi.

– W programie Konrada Fijołka są te same rzeczy co w naszym „Zielonym Szlaku” – powiedział Szymon Hołownia. – To troska o renaturalizację cieków wodnych, rzek które płyną przez Rzeszów. To zadbanie o to by nie było tu „betonozy”. Żeby wszystkie tereny, które nam służą miały dużo zieleni. To nie jest tylko kwestia estetyki, ale naszego komfortu, to jest kwestia troski o klimat.

Szymon Hołownia zaznaczył, że w programie ekologicznym Konrada Fijołka spodobały mu się jego nowoczesne rozwiązania dotyczące ograniczenia zużycia wody. Jednym z nich są odpowiednie instalacje, które pozwalają, aby woda odzyskiwana z wanien, z umywalek, mogła służyć na przykład do spłukiwania toalet.

Politycy uważają, że należy zrezygnować z oprysków miasta środkami chemicznymi. – Aby walczyć z komarami już dzisiaj młodzież rozpoczyna instalowanie budek dla jerzyków, ptaków, które zjadają nawet 200 tys. komarów dziennie – dodaje Konrad Fijołek.

Dziś kandydat i jego sztab rozdawali kilkaset sadzonek jabłonek. Także budki lęgowe dla ptaków. 2 maja ma odbyć się też akcja sadzenia drzew w Parku Papieskim.

– To co zrobimy, to będzie na pokolenia, a nie na kadencję – podkreślił Szymon Hołownia. – Jak posadzimy drzewo, to w jego cieniu będą siedzieli ludzie za 20 lat.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj