9.1 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Szymon Hołownia wspierał w Rzeszowie Konrada Fijołka

REKLAMA

Szymon Hołownia, założyciel partii Polska 2050 przyjechał do Rzeszowa, aby wesprzeć w kampanii wyborczej Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa. Obu polityków łączą te same wartości i priorytety. Jednym z nich jest ekologia, o której wspólnie rozmawiali 22 kwietnia w Dniu Ziemi.

– W programie Konrada Fijołka są te same rzeczy co w naszym „Zielonym Szlaku” – powiedział Szymon Hołownia. – To troska o renaturalizację cieków wodnych, rzek które płyną przez Rzeszów. To zadbanie o to by nie było tu „betonozy”. Żeby wszystkie tereny, które nam służą miały dużo zieleni. To nie jest tylko kwestia estetyki, ale naszego komfortu, to jest kwestia troski o klimat.

Szymon Hołownia zaznaczył, że w programie ekologicznym Konrada Fijołka spodobały mu się jego nowoczesne rozwiązania dotyczące ograniczenia zużycia wody. Jednym z nich są odpowiednie instalacje, które pozwalają, aby woda odzyskiwana z wanien, z umywalek, mogła służyć na przykład do spłukiwania toalet.

Politycy uważają, że należy zrezygnować z oprysków miasta środkami chemicznymi. – Aby walczyć z komarami już dzisiaj młodzież rozpoczyna instalowanie budek dla jerzyków, ptaków, które zjadają nawet 200 tys. komarów dziennie – dodaje Konrad Fijołek.

Dziś kandydat i jego sztab rozdawali kilkaset sadzonek jabłonek. Także budki lęgowe dla ptaków. 2 maja ma odbyć się też akcja sadzenia drzew w Parku Papieskim.

– To co zrobimy, to będzie na pokolenia, a nie na kadencję – podkreślił Szymon Hołownia. – Jak posadzimy drzewo, to w jego cieniu będą siedzieli ludzie za 20 lat.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj