-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Spotkanie w VIP roomie. Prezydent miasta i przewodnicząca Parlamentu Europejskiego

Roberta Metsola (43 l.) to maltańska prawniczka i polityk. Od tego roku kieruje jedną z najważniejszych instytucji europejskich – jest przewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Wracając z Kijowa, gdzie spotkała się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, zatrzymała się na chwilę na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Właśnie wtedy – w specjalnym pokoju dla vipów – miała okazję porozmawiać także z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem.

REKLAMA

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego odbyła niebezpieczną misję. Mimo wojny, dotarła do Kijowa. Wróciła przez Podkarpacie. Na lotnisku Rzeszów-Jasionka z limuzyny przesiadła się do samolotu. W oczekiwaniu na lot, miała okazję także spotkać się z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem. Chciała dowiedzieć się jak wygląda pomoc uchodźcom również na poziomie samorządu. A w ciągu ostatniego miesiąc przez Rzeszów przetoczyło się już milion osób uciekających przed wojną.

CZYTAJ TEŻ:  Ksiądz na TikToku pokazał koperty z kolędy

– Podczas spotkania prezydent Fijołek przedstawił działania Rzeszowa i innych samorządów przygranicznych. Opisał również, co miasto robi we wszystkich punktach w których zajmujemy się obywatelami Ukrainy, uciekającymi przed wojną. W jaki sposób samorząd Rzeszowa wraz z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi radzi sobie z tym wielkim kryzysem – informuje Ratusz.

Spotkanie odbyło się w specjalnym vip roomie. To ładnie urządzone salonik, w którym można zorganizować spotkania ważnych osobistości.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu