10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Spotkanie w VIP roomie. Prezydent miasta i przewodnicząca Parlamentu Europejskiego

REKLAMA

Roberta Metsola (43 l.) to maltańska prawniczka i polityk. Od tego roku kieruje jedną z najważniejszych instytucji europejskich – jest przewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Wracając z Kijowa, gdzie spotkała się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, zatrzymała się na chwilę na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Właśnie wtedy – w specjalnym pokoju dla vipów – miała okazję porozmawiać także z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem.

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego odbyła niebezpieczną misję. Mimo wojny, dotarła do Kijowa. Wróciła przez Podkarpacie. Na lotnisku Rzeszów-Jasionka z limuzyny przesiadła się do samolotu. W oczekiwaniu na lot, miała okazję także spotkać się z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem. Chciała dowiedzieć się jak wygląda pomoc uchodźcom również na poziomie samorządu. A w ciągu ostatniego miesiąc przez Rzeszów przetoczyło się już milion osób uciekających przed wojną.

– Podczas spotkania prezydent Fijołek przedstawił działania Rzeszowa i innych samorządów przygranicznych. Opisał również, co miasto robi we wszystkich punktach w których zajmujemy się obywatelami Ukrainy, uciekającymi przed wojną. W jaki sposób samorząd Rzeszowa wraz z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi radzi sobie z tym wielkim kryzysem – informuje Ratusz.

Spotkanie odbyło się w specjalnym vip roomie. To ładnie urządzone salonik, w którym można zorganizować spotkania ważnych osobistości.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj