14.4 C
Rzeszów
niedziela, 24 września, 2023

Spotkanie w VIP roomie. Prezydent miasta i przewodnicząca Parlamentu Europejskiego

REKLAMA

Roberta Metsola (43 l.) to maltańska prawniczka i polityk. Od tego roku kieruje jedną z najważniejszych instytucji europejskich – jest przewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Wracając z Kijowa, gdzie spotkała się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, zatrzymała się na chwilę na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Właśnie wtedy – w specjalnym pokoju dla vipów – miała okazję porozmawiać także z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem.

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego odbyła niebezpieczną misję. Mimo wojny, dotarła do Kijowa. Wróciła przez Podkarpacie. Na lotnisku Rzeszów-Jasionka z limuzyny przesiadła się do samolotu. W oczekiwaniu na lot, miała okazję także spotkać się z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem. Chciała dowiedzieć się jak wygląda pomoc uchodźcom również na poziomie samorządu. A w ciągu ostatniego miesiąc przez Rzeszów przetoczyło się już milion osób uciekających przed wojną.

– Podczas spotkania prezydent Fijołek przedstawił działania Rzeszowa i innych samorządów przygranicznych. Opisał również, co miasto robi we wszystkich punktach w których zajmujemy się obywatelami Ukrainy, uciekającymi przed wojną. W jaki sposób samorząd Rzeszowa wraz z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi radzi sobie z tym wielkim kryzysem – informuje Ratusz.

Spotkanie odbyło się w specjalnym vip roomie. To ładnie urządzone salonik, w którym można zorganizować spotkania ważnych osobistości.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA