7.1 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Prezydent zmienia układ i poszukuje pracowników

REKLAMA

Rzeszowska administracja będzie ułożona na nowo. Niektóre wydziały zmienią swoją strukturę. Urząd Miasta w Rzeszowie poszukuje nowych pracowników.

– Chcę, aby struktura urzędu miasta była jak najlepiej przystosowana do zadań, które przygotowuję. Dlatego też zadecydowałem o powołaniu nowych i zmianach w już istniejących wydziałach – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zmiana ma dotyczyć m. in. Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki. Stworzone zostaną w nim komórki bardziej wyspecjalizowane. Teraz zamiast jednego będą dwa wydziały.

– Pierwszy skupi się tylko i wyłącznie na kulturze oraz na związanym z nią dziedzictwie narodowym. Drugi wydział będzie koncentrować się na pracy na rzecz rzeszowskiego sportu i rekreacji. Dzięki temu sprawy kultury oraz sportu, zgodnie z moimi zapowiedziami, zostaną wzmocnione – tłumaczy prezydent Konrad Fijołek.

Kolejną zmianą jest powołanie, w miejsce Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej, nowej komórki – Wydziału Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki. Będzie on miał nową strukturę, złożoną z czterech referatów, które koncentrować się będą przede wszystkim na promocji marki miasta, obsłudze inwestorów, współpracy międzynarodowej, marketingu i turystyce.

Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa zostanie zastąpiony nowym – Wydziałem Polityki Społecznej.

Jak informuje ratusz, nowe wydziały zaczną funkcjonować od 1 stycznia. Już ogłoszone zostały konkursy, w których wybrani zostaną nowi dyrektorzy wydziałów. Informacje o tych konkursach oraz innych, w których urząd miasta poszukuje pracowników można znaleźć na stronie internetowej – w Biuletynie Informacji Publicznej miasta Rzeszowa.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj