6.1 C
Rzeszów
niedziela, 4 czerwca, 2023

Prezydent zmienia układ i poszukuje pracowników

REKLAMA

Rzeszowska administracja będzie ułożona na nowo. Niektóre wydziały zmienią swoją strukturę. Urząd Miasta w Rzeszowie poszukuje nowych pracowników.

– Chcę, aby struktura urzędu miasta była jak najlepiej przystosowana do zadań, które przygotowuję. Dlatego też zadecydowałem o powołaniu nowych i zmianach w już istniejących wydziałach – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zmiana ma dotyczyć m. in. Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki. Stworzone zostaną w nim komórki bardziej wyspecjalizowane. Teraz zamiast jednego będą dwa wydziały.

– Pierwszy skupi się tylko i wyłącznie na kulturze oraz na związanym z nią dziedzictwie narodowym. Drugi wydział będzie koncentrować się na pracy na rzecz rzeszowskiego sportu i rekreacji. Dzięki temu sprawy kultury oraz sportu, zgodnie z moimi zapowiedziami, zostaną wzmocnione – tłumaczy prezydent Konrad Fijołek.

Kolejną zmianą jest powołanie, w miejsce Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej, nowej komórki – Wydziału Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki. Będzie on miał nową strukturę, złożoną z czterech referatów, które koncentrować się będą przede wszystkim na promocji marki miasta, obsłudze inwestorów, współpracy międzynarodowej, marketingu i turystyce.

Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa zostanie zastąpiony nowym – Wydziałem Polityki Społecznej.

Jak informuje ratusz, nowe wydziały zaczną funkcjonować od 1 stycznia. Już ogłoszone zostały konkursy, w których wybrani zostaną nowi dyrektorzy wydziałów. Informacje o tych konkursach oraz innych, w których urząd miasta poszukuje pracowników można znaleźć na stronie internetowej – w Biuletynie Informacji Publicznej miasta Rzeszowa.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
6.1 ° C
6.1 °
4 °
89 %
2.6kmh
0 %
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
16 °
śr.
19 °
czw.
17 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu