15 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Nasz stary star dostał 3 życie

Wrócił wóz bojowy do Pruchnika. Stary star 266 przeszedł generalny remont, a efekt zaskoczył wszystkich. Auto jest odnowione i odmienione. Najważniejsze, że nie ma terenu, w który by nie wjechało.

REKLAMA

Takich wozów już się nie robi. Ostatni Star 266, produkowany kiedyś z myślą o armii, zjechał z taśmy fabryki w Starachowicach w 2000 r. Potem zakład przejął MAN i zaprzestał produkcji polskiej ciężarówki terenowej.

W Pruchniku było kilka starów 266. Ten ostatni trafił do miasteczka w 2010 r. Był już wiekową maszyną, ale przeszedł remont i dość skutecznie służył druhom. Ale teraz już trzeci raz przekazano go na kurację odmładzającą. Efekt zaskoczył wszystkich. Bo samochód wrócił do Pruchnika całkowicie odnowiony i odmieniony.

Auto zostało rozebrane do ostatniej śrubki. Zakonserwowano je, odmalowano i złożony na nowo – z wielu zupełnie nowych części. Większość podzespołów – silnik, elektryka, sprzęgło, a nawet kierownica pochodzą od MANA. Na szczęście nie zmieniono najważniejszej charakterystyki tego wozu. To trzy osie napędowe, które sprawiają, że samochód wjedzie w każdy teren. A górzysty Pruchnik to teren trudny.

CZYTAJ TEŻ:  Kiedy zaczyna się wiosna, kiedy zmienia się czas?

Za nowe takie auto trzeba byłoby zapłacić miliony. Modernizacja okazała się dużo tańsza. Kosztowała nieco ponad 283 tys. zł. Pomogła gmina.

Nowy wóz w Pruchniku powitano z wielką pompą. Były obowiązkowe race, syreny i fajerwerki.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
pochmurnie
15 ° C
15.5 °
13.1 °
51 %
2.6kmh
20 %
śr.
15 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu