28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Nasz stary star dostał 3 życie

REKLAMA

Wrócił wóz bojowy do Pruchnika. Stary star 266 przeszedł generalny remont, a efekt zaskoczył wszystkich. Auto jest odnowione i odmienione. Najważniejsze, że nie ma terenu, w który by nie wjechało.

Takich wozów już się nie robi. Ostatni Star 266, produkowany kiedyś z myślą o armii, zjechał z taśmy fabryki w Starachowicach w 2000 r. Potem zakład przejął MAN i zaprzestał produkcji polskiej ciężarówki terenowej.

W Pruchniku było kilka starów 266. Ten ostatni trafił do miasteczka w 2010 r. Był już wiekową maszyną, ale przeszedł remont i dość skutecznie służył druhom. Ale teraz już trzeci raz przekazano go na kurację odmładzającą. Efekt zaskoczył wszystkich. Bo samochód wrócił do Pruchnika całkowicie odnowiony i odmieniony.

Auto zostało rozebrane do ostatniej śrubki. Zakonserwowano je, odmalowano i złożony na nowo – z wielu zupełnie nowych części. Większość podzespołów – silnik, elektryka, sprzęgło, a nawet kierownica pochodzą od MANA. Na szczęście nie zmieniono najważniejszej charakterystyki tego wozu. To trzy osie napędowe, które sprawiają, że samochód wjedzie w każdy teren. A górzysty Pruchnik to teren trudny.

Za nowe takie auto trzeba byłoby zapłacić miliony. Modernizacja okazała się dużo tańsza. Kosztowała nieco ponad 283 tys. zł. Pomogła gmina.

Nowy wóz w Pruchniku powitano z wielką pompą. Były obowiązkowe race, syreny i fajerwerki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj