20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Grozi za to do 8 lat więzienia

Ale kłopoty przez prezent od dziadka

REKLAMA

Ślepy nabój krzywdy nie zrobi, ale można przez ten drobiazg trafić na 8 lat za kraty. Właśnie teraz jedna z rodzin w powiecie jarosławskim ma z tym wielki kłopot. Zaczęło się od 12-latka, który w szkole pochwalił się prezentem od dziadka.

Policjanci z Pruchnika otrzymała zgłoszenie z jednej ze szkół na terenie gminy. Okazało się, że uczeń przyniósł nabój na lekcje. Pokazał go koledze, aby dowiedzieć się, do czego ten nabój służy. Niebezpieczny przedmiot zauważyła nauczycielka, powiadomiła dyrekcję, która wezwała policję.

Ruszyło śledztwo. Chłopiec nabój dostał od dziadka. Dziadek stwierdził, że miał go kilka lat i nie wie skąd się u niego znalazł. Nie wiedział też jak poważne konsekwencje grożą za posiadanie amunicji.

Według policji, nabój to ślepak, ale przeznaczony do broni palnej typu AKMS. Przepisy określają, że posiadanie takiej amunicji wymaga pozwoleń. Kary za naruszenia są poważne. Za przestępstwo grozi do 8 lat. Jeszcze nie wiadomo jak sprawa zostanie potraktowana przez prokuraturę, a w przypadku aktu oskarżenia przez sąd. Kłopot i zmartwienie pozostają.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj