11 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022

Najnowsze

Obłe słupki na niesfornych kierowców

Piękne nie są – szare i obłe. Słupki robią jednak robotę. Nie wpuszczają kierowców tam, gdzie parkować niewolno. Słupków ma być więcej.

REKLAMA

Kierowcy lubią parkować byle gdzie. Często na zakazach. A że w centrum miasta działa płatna strefa, walka o darmowe nisze postojowe jest zaciekła. Niestety najczęściej cierpią na tym przechodnie, albo mieszkańcy osiedli, którym ktoś zastawia parking. Sposobem na łamiących przepisy będą teraz słupki. Pierwsze z nich już pojawiły się na al. Pod Kasztanami, tuż nieopodal Zamku Lubomirskich. Teraz nikt już nie zastawi chodnika.

– Takich słupków chroniących strefy dla pieszych będzie więcej – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Słupki, słupkami. Warto byłoby też pomyśleć o kierowcach. W mieście lansuje się pomysły, w który zmotoryzowani są raczej niemile widziani. Stąd podwyżka w płatnej strefie parkingowej. Stąd uszczuplone miejsca parkingowe na rzecz pieszych.

Wiele osób dojeżdża do Rzeszowa do pracy autem. I kombinuje. Osiedlowe parkingi są zawalone samochodami, a także parkingi sklepowe. Dlatego wiele marketów wprowadza ograniczenia i parkomaty. Tak stało się niedawno przed sklepem Media Markt.

Najlepszym rozwiązaniem byłby parkingi Park&Ride – (Parkuj i Jedź). W wielu miastach są lokalizowane na obrzeżach w pobliżu pętli lub przystanków autobusowych. Umożliwiają kierowcom pozostawienie samochodu w bezpiecznym miejscu w celu przesiadki do komunikacji miejskiej. Ten temat jest niemal stale poruszany przy okazji wyborów. Niestety, dotąd nie znalazł realizacji.

Zobacz też:

Jeszcze więcej prądu ze śmieci. Powstaje druga linia spalarni

To będzie turystyczny hit! Kolejka gondolowa już otwarta. Po ile bilety?

Królewska husaria i wyrzutnie Sky Sabre będą rozmieszczone na Podkarpaciu?

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13.1 °
11 °
87 %
1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
29 °
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon.
28 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu