23.4 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Obłe słupki na niesfornych kierowców

REKLAMA

Piękne nie są – szare i obłe. Słupki robią jednak robotę. Nie wpuszczają kierowców tam, gdzie parkować niewolno. Słupków ma być więcej.

Kierowcy lubią parkować byle gdzie. Często na zakazach. A że w centrum miasta działa płatna strefa, walka o darmowe nisze postojowe jest zaciekła. Niestety najczęściej cierpią na tym przechodnie, albo mieszkańcy osiedli, którym ktoś zastawia parking. Sposobem na łamiących przepisy będą teraz słupki. Pierwsze z nich już pojawiły się na al. Pod Kasztanami, tuż nieopodal Zamku Lubomirskich. Teraz nikt już nie zastawi chodnika.

– Takich słupków chroniących strefy dla pieszych będzie więcej – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Słupki, słupkami. Warto byłoby też pomyśleć o kierowcach. W mieście lansuje się pomysły, w który zmotoryzowani są raczej niemile widziani. Stąd podwyżka w płatnej strefie parkingowej. Stąd uszczuplone miejsca parkingowe na rzecz pieszych.

Wiele osób dojeżdża do Rzeszowa do pracy autem. I kombinuje. Osiedlowe parkingi są zawalone samochodami, a także parkingi sklepowe. Dlatego wiele marketów wprowadza ograniczenia i parkomaty. Tak stało się niedawno przed sklepem Media Markt.

Najlepszym rozwiązaniem byłby parkingi Park&Ride – (Parkuj i Jedź). W wielu miastach są lokalizowane na obrzeżach w pobliżu pętli lub przystanków autobusowych. Umożliwiają kierowcom pozostawienie samochodu w bezpiecznym miejscu w celu przesiadki do komunikacji miejskiej. Ten temat jest niemal stale poruszany przy okazji wyborów. Niestety, dotąd nie znalazł realizacji.

Zobacz też:

Jeszcze więcej prądu ze śmieci. Powstaje druga linia spalarni

To będzie turystyczny hit! Kolejka gondolowa już otwarta. Po ile bilety?

Królewska husaria i wyrzutnie Sky Sabre będą rozmieszczone na Podkarpaciu?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj