20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Posypały się mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń

REKLAMA

Epidemia wkracza w nową fazę i rząd od 20 marca wprowadził znów twardy lockdown. Wraz z nowymi obostrzeniami zdecydowane działania podęli mundurowi. W Przemyślu posypały się mandaty od policjantów i Strażników Granicznych.

Mundurowi, patrolując przygraniczne drogi organizowali stałe punkty kontroli, na których zatrzymywali pasażerskie busy oraz autobusy. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie kontrolowanych pojazdów. Sprawdzali trzeźwości kierujących, a także przestrzeganie nakazów i zakazów, w szczególności tych związanych z ograniczeniem liczby przewożonych pasażerów.

Podczas wspólnych działań wylegitymowano 460 osób i skontrolowano 156 pojazdów przeznaczonych do przewozu osób. Stróże prawa ujawnili 126 wykroczeń, z czego 59 dotyczyło nieprawidłowego przewożenia osób. Kierowcy, którzy łamali przepisy, zostali ukarani mandatami.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i respektowanie obowiązujących ograniczeń. – Pamiętajmy, że skuteczna walka z wirusem możliwa jest tylko poprzez mobilizację nas wszystkich. Przestrzeganie obowiązujących zasad i nakazów jest obowiązkiem, ale i głosem zdrowego rozsądku. Dlatego nieustannie apelujemy o rozwagę i dostosowanie się do wprowadzonych wytycznych – przekonują policjanci.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj