16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Apel władz Przemyśla: Nie wysyłajcie odzieży! Magazyny pełne, trzeba zrobić miejsce uchodźcom

REKLAMA

Aby pomoc była skuteczna i trafiał tam, gdzie jest potrzebna musi być skoordynowana. Działanie „na hura” może jest odruchem serca, ale nie przynosi żadnego efektu, a wręcz przeciwnie – sprawia więcej kłopotu niż pożytku. Widać to najlepiej w Przemyślu, które stało się największym centrum pomocowym w Polsce. Napływające zewsząd dary trzeba było usunąć z magazynu, aby zrobić miejsce ludziom. Jak zaznaczają władze – jedna trzecia darów – to używana odzież, która akurat tu jest nieprzydatna.

W niedzielę – 6 marca liczba uchodźców, która uciekła z Ukrainy do Polski przekroczy milion. To ogromna masa ludzi. Wojenni uciekinierzy bez przerwy z przejść granicznych są dowożeni do punktów recepcyjnych.

W Przemyślu wielkie centrum pomocowe działa przy byłym Tesco. Powstało tu miasteczko namiotowe, zagospodarowano również pomieszczenia dawnego marketu. Tu uchodźcy mogą odpocząć przed dalszą drogą do miejscowości docelowych w głębi kraju, albo na Zachodzie Europy. Mimo że hala ma wielką powierzchnię, każdy kąt zostaje szybko zapełniony. Teraz miasto postanowiło zamknąć zlokalizowany w byłym Tesco magazyn z darami, aby zrobić miejsce na kolejne materace i łóżka polowe, których ma być 3 tysiące.

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun zwraca uwagę na masowe przysyłanie używanej odzieży, która tak naprawdę nie jest tutaj teraz potrzebna, a zajmuje w tej chwili 1/3 magazynu!

– Prosimy, wręcz błagamy – nie wysyłajcie odzieży. Nie będzie ona przyjmowana, a transporty z odzieżą będą odsyłane – apeluje prezydent Przemyśla. – W chwili obecnej prosimy! Przytrzymajcie transporty mające dostarczyć do nas pomoc na kilka dni! Musimy uruchomić nasze kanały dystrybucji na Ukrainę (a zmieniły się zasady) oraz uporządkować magazyny z odzieży używanej! Tradycyjnie już dziękuje wam za wielkie serca i ogromną pomoc jakiej wspólnie udzielamy naszym sąsiadom w potrzebie – dodaje.

‼️ ZAMYKAMY MAGAZYNY ‼️ ✅ Niestety, stało się to czego się obawialiśmy, a co częściowo wynika z braku zapoznawania się…

Opublikowany przez Wojciecha Bakuna Sobota, 5 marca 2022

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj