28.2 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

18-latka pomalowała mur wodociągów. Grozi jej 8 lat

REKLAMA

Zajęło to kilka tygodni, ale policjanci ustalili wandala, który pomazał farbą mur Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu. Sprawcą okazała się 18-latka. Dziewczynę czekają przykre konsekwencje, bo zdewastowała zabytek. A za to kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat więzienia!

Młoda kobieta na murze namalowała kilka dużych i szpecących napisów graffiti. Straty oszacowano na ponad 1000 złotych. Wszystko nagrały kamery. Mundurowi sporo się natrudzili, aby zidentyfikować „malarkę”. W końcu się to udało. Teraz młoda mieszkanka Przemyśla odpowie przed sądem. Może zostać nie tylko obciążona kosztami naprawy, ale również otrzymać karę więzienia.

Mur jest wpisany do rejestru zabytków. Za dewastację chronionych obiektów grozi do 8 lat odsiadki.

Na razie 18-latka usłyszała zarzut, do którego przyznała się. Tłumaczyła, że nie zdawała sobie sprawy z konsekwencji prawnych swojego czynu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj