22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Poseł Grzegorz Braun z uchylonym immunitetem

REKLAMA

Poseł z Podkarpacia Grzegorz Braun z uchylonym immunitetem. Tak zdecydował dziś Sejm. Wniosek taki skierowała do Sejmu Komenda Główna Policji, która chce postawić posła przed sądem, aby odpowiedział za wykroczenie drogowe. A chodzi o manifestację sprzed roku w Warszawie. Co się wtedy wydarzyło?

– To był marsz Konfederacji. Szliśmy pod Sejm. Po drodze na skrzyżowaniu wyrosły betonowe przegrody. Policja pisze, że były to zapory antyterrorystyczne. Musiał zatrzymać się samochód z nagłośnieniem. Jego porzucenie mogłoby skutkować dezorganizacją wydarzenia z udziałem setek osób. Dlatego poprosiłem kierowcę furgonetki, aby ustąpił mi miejsca i zachowaniem ostrożności ominąłem zaporę. Przejechałem 20-25 metrów na ulicę, która i tak była wyłączona z ruchu. To było działanie w stanie wyższej konieczności – relacjonował w Sejmie Braun.

Te tłumaczenia nie pomogły. Za uchyleniem immunitetu parlamentarzyście zagłosowało 361 posłów, 20 było przeciw, a 27 wstrzymało się od głosu.

W Sejmie wyjaśniam za co naprawdę chcą mi odebrać immunitet!

Na mównicy sejmowej wyjaśniłem za co naprawdę obóz władzy chce mi odebrać immunitet! Już dziś od godz. 15 głosowania w Sejmie w tej sprawie, a przed budynkiem parlamentu trwa manifestacja. Dziękuję wszystkim za słowa i gesty wsparcia!

Opublikowany przez Grzegorz Braun Czwartek, 29 września 2022

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj