14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Ile kosztuje brak OC na motor?

Podmianka nie wyszła. Skuterowca kara nie minie

REKLAMA

Spryciarz na motorze. Podmienił tablice ze skutera na motorower. O rany! Grozi za to teraz nawet 5 lat?

Policjanci z posterunku w Wiązownicy zatrzymali w Radawie do kontroli drogowej 71-latka, który przełożył tablice rejestracyjne.

Mundurowi podejrzewali, że kierujący jednośladem, może mieć przełożone tablice rejestracyjne z innego pojazdu.

Okazało się, że 71-letni mieszkaniec gminy Wiązownica użył innej tablicy, nieprzypisanej do pojazdu, którym się poruszał. Przełożył tablicę rejestracyjną z innego swojego motoroweru, ponieważ jak podał, tamten mu nie odpalił.

Po sprawdzeniach w policyjnych systemach informatycznych wyszło też na jaw, że jednoślad nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz przeglądu technicznego. Pojazd został zabezpieczony przez funkcjonariuszy na policyjnym parkingu.

Mężczyzna odpowie za przestępstwo użycia tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono. To nowe przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

A co z karą za brak OC. W przypadku motocykla to 1430 zł, jeśli zwłoka wynosi powyżej 14 dni. Kara jest obligatoryjna.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj