16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Ogień w legendarnej fabryce opon w Dębicy. Trwa szacowanie strat

REKLAMA

Nocny pożar objął znaczną część hali produkcyjnej. Spłonęły maszyny i surowce. Trwa szacowanie strat, te mogą wynieść nawet miliony.

Pożar wybuchł w nocy z 20 na 21 sierpnia na wydziale wulkanizacji, gdzie produkowane są opony do samochodów osobowych. Nie znane są jego przyczyny. Paliły się łatwopalne produkty, szalenie trudne do ugaszenia. Mimo to strażacy poradzili sobie z żywiołem. O godz. 1 w nocy ogień został opanowany. Nie rozprzestrzenił się na inne części fabryki.

W akcji zaangażowano wiele sił. Na miejscu pracowało 140 strażaków. Straty są znaczne, ale najważniejsze, że nie ma ofiar. W porę ewakuowano 211 pracowników.

Podczas pożaru wydobywały się płomienie, ale także toksyczny dym. Na miejscu pracowało mobilne laboratorium, które sprawdzało jakość powietrza. Po pożarze stwierdzono, że wszystko jest w normie i nie ma zagrożenia dla ludności.

Firma szacuje szkody i ocenia jakie będą one miały wpływ na działalność fabryki.

Zakład zatrudnia ponad 3 tys. osób. Opony w Dębicy produkowane są od 1939 r. Od 28 lat fabryka należy do amerykańskiego koncernu The Goodyear Tire & Rubber Company.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj