25 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Zastrzyk karetek. 6 nowych ambulansów trafi do Mielca i Przemyśla

Nowoczesna, a przede wszystkim sprawna i niezawodna karetka do podstawa w ratownictwie medycznym. Żaden inny typ auta nie ratuje życia jak właśnie ambulans. A dobrego sprzętu nigdy za wiele. Dlatego na Podkarpacie trafi 6 nowiutkich pojazdów ratunkowych.

REKLAMA

Po trzy samochody otrzymają wojewódzkie stacje pogotowia w Mielcu i Przemyślu. Ratowników to cieszy, bo karetki robią ogromne przebiegi i szybko się zużywają. Należy je systematycznie wymieniać, aby wciąż były niezawodne.

– Wybór akurat tych placówek nie był przypadkowy. Wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim liczbę ambulansów i okres ich użytkowania. Proces wymiany ambulansów jest w województwie podkarpackim realizowany konsekwentnie od 2017 r. W sumie, za pośrednictwem wojewody podkarpackiego, przeznaczono na ten cel z Budżetu Państwa – m.in. na zakup ambulansów – ponad 17 mln zł . Dało to możliwość wymiany 24 karetek użytkowanych przez Państwowe Ratownictwo Medyczne na terenie naszego województwa – tłumaczy wojewoda Ewa Leniart.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
25 ° C
25 °
25 °
65 %
2.1kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
32 °
wt.
31 °
śr.
30 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu