23.4 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Zastrzyk karetek. 6 nowych ambulansów trafi do Mielca i Przemyśla

REKLAMA

Nowoczesna, a przede wszystkim sprawna i niezawodna karetka do podstawa w ratownictwie medycznym. Żaden inny typ auta nie ratuje życia jak właśnie ambulans. A dobrego sprzętu nigdy za wiele. Dlatego na Podkarpacie trafi 6 nowiutkich pojazdów ratunkowych.

Po trzy samochody otrzymają wojewódzkie stacje pogotowia w Mielcu i Przemyślu. Ratowników to cieszy, bo karetki robią ogromne przebiegi i szybko się zużywają. Należy je systematycznie wymieniać, aby wciąż były niezawodne.

– Wybór akurat tych placówek nie był przypadkowy. Wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim liczbę ambulansów i okres ich użytkowania. Proces wymiany ambulansów jest w województwie podkarpackim realizowany konsekwentnie od 2017 r. W sumie, za pośrednictwem wojewody podkarpackiego, przeznaczono na ten cel z Budżetu Państwa – m.in. na zakup ambulansów – ponad 17 mln zł . Dało to możliwość wymiany 24 karetek użytkowanych przez Państwowe Ratownictwo Medyczne na terenie naszego województwa – tłumaczy wojewoda Ewa Leniart.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj