24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Rzeszów wybrał prezydenta. Oficjalnie wygrał Konrad Fijołek. Zdobył 56,51 proc. głosów

REKLAMA

148 tysięcy uprawnionych do głosowania, 100 lokali wyborczych i 4 kandydatów. W niedzielę 13 czerwca w Rzeszowie odbyły się wybory na prezydenta miasta. Śledziła je cała Polska, bo stolica Podkarpacia stała się areną walki głównych sił politycznych. Po północy, 14 czerwca podano już oficjalne wyniki. Tak jak przewidywały sondaże – wybory rozstrzygnęły się już w I turze. 56,51 proc. głosów zdobył Konrad Fijołek (44 l.). Frekwencja wyniosła – 54,01 procent.

W sumie w wyborach wzięło udział 80 tys. 65 mieszkańców. Oficjalne wyniki głosowania są następujące:

  • Konrad Fijołek – 56,51 proc. – w sumie oddano na niego 45 tys. 59 głosów
  • Ewa Leniart – 23,62 proc. – liczba zdobytych głosów: 18 tys. 831
  • Marcin Warchoł – 10,72 proc. – liczba głosów: 8 tys. 546
  • Grzegorz Braun – 9,15 proc. – liczba głosów: 7 tys. 296

To był prawdziwy bój o Rzeszów i rekordowo długa kampania wyborcza, która wzbudziła wiele emocji. Samo głosowanie cieszyło się dość dużym zainteresowaniem. Przed niektórymi lokalami, zwłaszcza po mszach świętych, można było zaobserwować długie kolejki.

O godz. 21 podano sondażowe wyniki, które nieznacznie różniły się od oficjalnych. Swój wynik poprawił Marcin Warchoł, który ostatecznie znalazł się na 3 miejscu.

Już po podaniu sondażowych wyników zapanowała wielka radość w sztabie Konrada Fijołka. – Rzeszowianie, jesteście przecudowni! Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym święcie demokracji. Piękniejszych okoliczności, w których wyłonił się nowy prezydent Rzeszowa, nie można było sobie wyobrazić – powiedział Konrad Fijołek.

Wyników konkurentowi gratulował Grzegorz Braun. To samo zrobiła też Ewa Leniart, a także Marcin Warchoł.

Głosowanie odbywało się w reżimie sanitarnym. Przed lokalami były płyny do dezynfekcji rąk. Obowiązywała maseczka, choć trzeba było ją na chwilę zdjąć, aby członek komisji mógł nas zidentyfikować po okazaniu dowodu tożsamości.

Kandydaci także wzięli udział w głosowaniu. Swoje karty wrzucali do urn przy błyskach fleszy fotoreporterów. Wszyscy pochwalili się zdjęciami na swoich profilach społecznościowych.

A tak głosowali kandydaci na prezydenta Rzeszowa:

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj