21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Cwaniak pędził korytarzem życia

REKLAMA

21-latek „podczepił się” pod karetkę na sygnale i pędził za nią korytarzem życia. Niebezpieczny rajd przerwali policjanci.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (28/06) około godz. 21.30, na ul. Bema w Krośnie. Uwagę policjantów z drogówki zwróciło BMW, które pędziło „na zderzaku” za karetką na sygnale. Inni kierowcy ustępowali jej pierwszeństwa. Zjeżdżali na poboczę, aby utworzyć korytarz życia. Ambulans przewoził do szpitala pacjenta.

Brawurowe popisy kierowcy BMW w każdej chwili mogły skończyć się tragicznie. Policjanci postanowili szybko ukrócić niebezpieczny rajd. Wkrótce młody szofer zobaczył błyskające koguty we wstecznym lusterku. Policjanci kazali mu zjechać na pobocze i się zatrzymać.

– Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem oraz 10-punktami karnymi – informuje aspirant sztabowy Paweł Buczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Policja przypomina:

„Korytarz życia” to specjalnie tworzona przestrzeń na drodze dla pojazdów służb ratunkowych. Korzystają z niego tylko i wyłącznie pojazdy uprzywilejowane, w celu jak najszybszego dotarcia do miejsca zdarzenia lub też przetransportowania poszkodowanych do szpitala.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj