15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Niedobrze panie bobrze. Zamek nie dla ciebie

REKLAMA

W łańcuckim parku zadomowił się bóbr. To zły adres dla gryzonia i duże zmartwienie dla pracowników pałacowego muzeum. W niebezpieczeństwie znalazły się wiekowe drzewa. Wydano nakaz eksmisji.

Historia rozpoczęła się niespodziewanie, kiedy bóbr pojawił się w stawie parku. Zaskakujące jest to, że nikt nie wie, jak się tu przemknął. Zwierzak był sam, ale nie można było wykluczyć, że będzie chciał sprowadzić żonę i swoich krewniaków. W niebezpieczeństwie znalazły się okoliczne drzewa. Jak wiadomo, bobry ciągle coś majstrują. Budują tamy, a także żeremie, stanowiące ich gniazdo. Swoimi siekaczami potrafią przegryźć nawet metrowy pień.

Dookoła rosną buki, wierzby, klony i lipy. Wiele z nich posadzono jeszcze za czasów ordynatów łańcuckiego zamku. Są tak samo cenne jak słynna rezydencja Lubomirskich i Potockich.

Pojawiła się pilna potrzeba, aby jakoś wykurzyć futrzanego drwala. A nie jest to takie proste. Bobry są pod ochroną. Potrzeba specjalnych zgód na eksmisję.

Muzeum załatwiło formalności i znalazło specjalistów, którzy podjęli się eksmisji zwierzaka. Użyto specjalnie szkolonego psa, który wskazał jedną z nor gryzonia. Zastawiono pułapkę i bóbr dał się złapać.

Teraz nieproszony gość ma już nowy dom. Zgodziło się go przyjąć Nadleśnictwo Leżajsk.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj